Eski Uludere Hudut Tabur Komutanı gözaltına alındı

15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında eski Uludere Hudut Tabur Komutanı Jandarma Binbaşı Hüseyin Erten gözaltına alındı.

Eski Uludere Hudut Tabur Komutanı gözaltına alındı

Bursa’da, 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında eski Uludere Hudut Tabur Komutanı Jandarma Binbaşı Hüseyin Erten gözaltına alındı.

Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesindeki Sırameşeler Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğüne bir süre önce vekaleten atanan ve darbe girişiminin ardından görevinden uzaklaştırılan Erten, polis tarafından yakalandı.

Bakan: Uludere yeniden incelenebilir

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak 27 Temmuz akşamı Kanal 24 canlı yayınında darbe girişimi ve sonrasındaki süreci değerlendirdi.

Rusya uçağının düşürülmesiyle ilgili soruya Albayrak, “Sadece 24 Kasım olayı değil, Uludere, belki Gezi’yi başlatan olaylarla, son yıllarda gerçekleşen farklı konularla ilgili bile bu yapının parmağının olmadığını iddia etmek mümkün değil” yanıtını verdi.

Aynı gün Habertürk TV’de konuşan Albayrak, Roboski Katliamı’ndan Rusya uçağının düşürülmesine kadar birçok olayın yeniden incelenebileceğini söylemişti.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2016, 17:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER