Filistin'de ölü sayısı 121’e ulaştı

İsrail’in Filistin’e saldırıları bugün sabah da devam etti. İsrail’in son 5 günde düzenlediği hava saldırıları sonucunda 121 Filistinli yaşamını yitirdi.

Filistin'de ölü sayısı 121’e ulaştı

İsrail ordusu bugün sabah saatlerinde de Filistin’e yönelik hava saldırılarına devam etti. Bugünkü saldırılarda 16 kişi yaşamını yitirdi. 5 gündür İsrail’in düzenlediği saldırılar sonucunda 121 Filistinli yaşamını yitirdi. İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, “İsrail bütün uluslararası baskılara karşı direnecektir” dedi.

Netanyahu “teröristlere” yönelik hava saldırılarının devam edeceğini de açıkladı.

Acil servis yetkilileri, bugün yapılan saldırılarda 16 kişinin öldüğünü belirtti. Saldırıların başladığı günden bu yana toplam 121 kişi yaşamını yitirirken, 600 kişi de yaralandı. Yaralıların büyük bir bölümünü siviller oluşturuyor.

Bugün sabah İsrail ordusu Hamas yöneticilerinin evlerini ve bazı camileri hedef aldığı da edinilen bilgiler arasında.

İsrail ordusu, Hamas ve İslami Cihat’ın son 5 günde bölgeden İsrail’e yönelik 660 obüs ve roket attığını öne sürdü. 140’nın anti misil sistemi tarafından tespit edilerek, havada imha edildiğini de belirten ordu kaynakları, şimdiye kadar hiçbir İsraillinin yaşamını yitirmediğini, 10 dolayında yaralı olduğunu belirtti.

Roket ve obüs atışlarından sorumlu tutulan Hamas ise, Ben Gourion Uluslararası Hava Alanına yönelik saldırıyı üstlenirken, yabancı hava yolu şirketlerini de İsrail’e iniş yapmanın tehlikelerine karşı uyardı.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2014, 15:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER