Hakkari İŞKUR'dan 325 kişilik alım daha!

İŞ-KUR Hakkari il Müdürlüğü, kent merkezi, ilçeler ve beldelerdeki okullarda çalıştırılmak üzere 325 kişiyi işe alacak. Başvurular bugün başladı. Son gün ise 16 Ağustos olarak açıklandı.

Hakkari İŞKUR'dan 325 kişilik alım daha!
Çalışma İş Kurumu Hakkari İl Müdürlüğü kent genelinde Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında 325 kişilik alımın yapılacağını açıkladı.


Kurumdan yapılan yazılı açıklamada TYP başvurularının bugün başladığı ve 16 Ağustos günü mesai bitiminde sona ereceği belirtildi.

Açıklamaya göre 325 kişilik TYP dağılımı ise şu şekilde

Çukurca:  Toplam alım 20 kişi: Çukurca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü -  Noter Kurası

Şemdinli: Toplam alım 45 kişi: Şemdinli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü: Noter Kurası

Derecik: Toplam alım 30 kişi: Derecik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü: Noter Kurası

Yüksekova: Toplam alım 105 kişi: Yüksekova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü: Noter Kurası

Hakkari Merkez: Toplam alım 125 kişi - Hakkari İl Milli Eğitim Müdürlüğü- Noter Kurası

Bir kişinin başlangıç tarihi aynı olan TYP programlarından yalnızca bir programa başvuru yapabileceği uyarısı yapılan kurum açıklamasında katılım şartları şu şekilde açıklandı:

a) Kuruma kayıtlı işsiz olmak

b) 18 yaşını tamamlamış olmak

c) Emekli ve malul aylığı almamak

d) Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç);

e) Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir

f) Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin bir buçuk katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz

g) TYP ilanında belirtilen şartları taşımayan ya da TYP’nin aksamasına ve başarısız olmasına sebep olabilecek olan başvurular geçersiz sayılır. Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin Milli Güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisaki yahut bunlarla irtibatı olan kişiler TYP’ye katılamaz. Güvenlik sorgusu sonucu olumsuz çıkanlar programa başlamış olsalar dahi çıkarılırlar.

h) İl ve İlçe Müftülükleri işbirliğinde düzenlenen programlarda 1. Liste ve 2.Liste ayrımı (öncelikli grup sınıflandırması) bulunmamaktadır, bunlar dışındaki tüm programlarda 1.Liste kapsamındakiler (Kadınlar, engelliler, eski hükümlüler, 35 yaş üstü bireyler, terörle mücadelede malul sayılmayacak derece yararlananlar) öncelikli olup bunlar arasında öncelik sıralaması bulunmamaktadır.

Katılımcılar yukarıda belirtilen tüm şartları taşıma zorunludur. Başvurusu süresi sona erdikten sonra yeni katılımcı başvurusu alınmayacaktır. Katılımcılar sadece bir programa başvuru yapabilirler. Başvurular Alo 170, www.iskur.gov.tr  sitemiz ve e-Devlet üzerinden yapılacak. Başvurular İl müdürlüğümüz ve hizmet noktalarımızda kesinlikle yapılmayacaktır. Tüm Programlar Ekim 2020 tarihinde başlayacak 30 Haziran 2021 tarihinde sona erecektir"

1-20200812093227.jpg

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2020, 17:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER