Hakkari Valisi Canbolat Sınır Kapısını Denetledi

Hakkari Valisi Yakup Canbolat, Çukurca İlçesi'nde açılması için hazırlık yapılan Üzümlü Sınır Kapısı'nda incelemelerde bulundu.

Hakkari Valisi Canbolat Sınır Kapısını Denetledi
 SERDAR KARA- ÇUKURCA

Çukurca İlçe merkezine 15 kilometre uzaklıkta bulunan ve vatandaşların Irak'taki yakınlarının caneze, taziye ve düğünlerine katılmalarını sağlamak amacıyla sembolik olarak açılan üzümlü Sınır Kapısı'ndaki çalışmalar sürüyor. 

Hakkari Valisi Canbolat, Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Otal, 2'nci Sınır Jandarma Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Serdar Sevgili, Hakkari Jandarma Alay Komutanı Albay Yavuz Özfidan, Hakkari Emniyet Müdürü Resul Haloğlu ve Çukurca Kaymakamı Ünal Koç'la birlikte sınırda inceleme yaptı. 

Vali Canbolat, gümrük binaları ihaleye verilen sınır kapısı hakkında bilgi aldıktan sonra, sınırda Irak Zaho gümrük müdürü yardımcısı Hamit Abdal Ali ile Sınır kapısıyla ilgili görüşmeler yaptı. Vali Canbolat ve beraberindekiler daha sonra Çukurca İlçe merkezine geçerek Cuma namazını Emir şaban camisinde kılan Canbolat ilçede 4 katlı ve 20 yataklı 3 kasım 2014' te hizmete açılan Devlet Hastanesini ziyaret ettikten sonra ilçe esnafını tek tek ziyaret edip sorunlarını dinledi. 

 Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2015, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER