İYİ Parti'den yerel seçim kararı: 81 ilde aday belirlenecek

İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısı sona erdi. İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, partinin yerel seçimlere dair son kararını duyurdu. Zorlu, 81 ilde aday çıkaracaklarını belirtti.

İYİ Parti'den yerel seçim kararı: 81 ilde aday belirlenecek

İYİ Parti Genel İdare Kurulu, (GİK) partinin yerel seçimlerde kendi adaylarını çıkarması kararını tartışmak üzere toplandı.

'SÜRECİN YÖNETİMİNDE PARTİ BAŞKANLIK DİVANIMIZ YETKİLENDİRİLMİŞTİR'

Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu’nun saat 16.00’da yapacağı duyurulan basın toplantısı saat 17.30’da gerçekleşti. 3 saat süren toplantı sonrası kameraların karşısına geçen Zorlu, GİK’ten çıkan karar metnini okudu. Metinde şu ifadeler kullanıldı:

"31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimlerde Türkiye genelinde 81 il ve ilçelerde partimizin kendi adaylarının teşkilatlarımızın görüşlerinin yanı sıra her seçim çevresinde aday adaylarımıza yönelik halkın eğilim ve tercihlerinin dikkate alınarak tespit edilmesine karar verilmiş olup sürecin yönetiminde parti başkanlık divanımız yetkilendirilmiştir."

'İYİ PARTİ YEREL SEÇİMİN PARLAYAN YILDIZI OLACAK'

İstanbul ve Ankara’da CHP’nin adaylarının desteklenip desteklenmeyeceğine ilişkin soruya Zorlu, "Metni okumak istedim. Bu metni birlikte oluşturduk. Farklı açılardan değerlendirmeler oldu ama bahsettiğiniz tüm kişi ve tartışmalardan azade bir şekilde metni okuduğunuzda her şey çok net. İnşallah İYİ Parti yerel seçimlerin parlayan yıldızı olacak" cevabını verdi.

Kararın yüksek ölçüde oy çokluğu ile alındığını ifade erden Zorlu, "CHP’ye tüm kapılar kapandı mı?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Bu sorular Türk siyasetine ne kadar zorlu bir dönemeçten geçtiğimizin işareti. Biz bu ittifaklar mekanizmasıyla Türk milletinin kıskaç siyasetine alınmasına karşıyız. Biz bu yolculuğu onların desteğiyle yapacağımıza inanıyoruz. Şu anda odaklandığımız şey kendi adaylarımızı ülke genelinde belirleyerek milletimizin karşısına çıkabilmek." (DUVAR)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER