Leyla Zana'dan Hollande'a başsağlığı mektubu

Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana, Paris’te Charlie Hebdo dergisine yapılan saldırı nedeniyle Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande başsağlığı mektubu gönderdi.

Leyla Zana'dan Hollande'a başsağlığı mektubu

Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana, 12 kişinin hayatını kaybettiği mizah dergisi Charlie Hebdo’ya yapılan saldırı ile ilgili olarak Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’ye mektup gönderdi.

Fransa’nın Ankara Büyükelçiliği aracılığıyla gönderilen mektupta Zana, şunları belirtti:

“Paris’te Charlie Hebdo dergisine yapılan korkunç saldırı nedeniyle derin bir üzüntü içerisindeyiz. İnsan hakları ve özgürlüklerine karşı yapılmış bu terörist saldırıyı şiddetle kınadığımı bilmenizi isterim.

“Bu dehşet verici olayda hayatını kaybedenlerin yakınlarına ve Fransa halkına başsağlığı ve sabır, yaralananlara acil şifalar diliyorum.

“Belirtmek isterim ki; bu vahşi saldırının hedefi bu günlerde en çok ihtiyaç duyduğumuz birarada yaşama kültürüdür. Dini, etnik ve kültürel farklılıkları karşı karşıya getirerek toplumları kaosa sürüklemeye ve yaşanamaz kılmaya çalışan karanlık güçlere Fransa halkının daha da bütünleşerek cevap vereceğinden şüphem yoktur.

“Diliyor ve umuyorum ki; bugün yaşanan vahşi katliamın failleri ve arkasındaki güçler bir an önce açığa çıkarılır.

“Tekrardan sizin ve Fransa halkının acısını yürekten paylaştığımı ve bu barbarca saldırıyı kınadığımı belirtmek isterim.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2015, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER