Metin Uca hayatını kaybetti

Yoğun bakımda tedavi gören tiyatrocu, yazar ve sunucu Metin Uca vefat etti.

Metin Uca hayatını kaybetti

Kocaeli'de geçirdiği trafik kazasının ardından yoğun bakımda tedavisi devam eden sunucu ve yazar Metin Uca hayatını kaybetti. 

DHA'nın haberine göre, Metin Uca, Kocaeli'nin Dilovası ilçesindeki kazanın ardından İstanbul'daki Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı.

Yoğun bakımda tedavisi süren Uca, 01.30 sıralarında hayatını kaybetti.

Uca'nın vefat haberini duyuran menajeri Kübra Kalem Baykara, Twitter hesabından "Metin Ucamızı kaybettik. Kalbimiz acıyor" paylaşımını yaptı.

Metin Uca, 3 Kasım günü araç kullanırken fenalaştığı ve bir ağaca çarparak durabildiğini açıklamıştı. Damar tıkanıklığı tespit edildiğini ve bu nedenle rahatsızlanarak kaza yaptığı belirten Uca, paylaşımında şu ifadelere yer vermişti: 

"Sevgili dostlarımız Bursa’da bir etkinlik için menajerim sevgili Kübra Kalem Baykara ile çıktığımız yolda Dilovası oksijen çıkışında kendimden geçmem sonucu ağaca vurarak durabildim. Hastanede ilk yapılan tetkikte boyun şah damarımın her ikisinin de tıkalı olduğu ve onun yarattığı durum nedeniyle kazanın ortaya çıktığını öğrendim. Kartal Lütfi Kırdar Eğitim Araştırma Hastanesi Nöroloji Yoğun Bakım İnme Merkezi’nde bir hafta boyunca tedavi altında olacağım… Pıhtıların eritilmesi ve tıkanıklığın giderilmesine çalışılacak. İlginiz için teşekkürler. Hızla iyileşip aranıza döneceğim."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER