'Sahte Dezenfektan' iddiası Meclis gündeminde

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, piyasaya sürülen sahte dezenfektan iddialarını Meclis gündemine taşıdı. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren Akın, “ İncelenen 10 dezenfektandan 5’inde ‘alkol’ çıkmadığı iddialarını araştırdınız mı?” diye sordu.

'Sahte Dezenfektan' iddiası Meclis gündeminde
CHP Enerji ve Altyapı Projelerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, “10 dezenfektandan 5’inde alkol yok” iddialarını Meclis gündemine taşıdı.


Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren Akın, “Korona virüsü ile mücadelemiz sürerken dezenfektanlar mücadele sürecinde vazgeçilmez haline geldi. Ancak, kamuoyuna yansıyan bilgiler vatandaşlarımızı endişelendirmektedir. Dezenfektanların sahte olarak piyasa sürülmesi ve satılmasından vatandaşlarımız sahte ürünler hakkında acil açıklamalar beklemektedir” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Akın’ın Bakan Pekcan’a yönelttiği ve yanıt talep ettiği soruları şu şekilde sıralandı:

-İncelenen 10 dezenfektandan 5’inde “alkol” çıkmadığı iddialarını araştırdınız mı?

-Sahte ürünlerin insan sağlığını daha da tehlikeye attığı bilinirken, söz konusu iddialar ile ilgili denetim yaptıysanız hangi sonuçları aldınız?

-Sahte dezenfektan üreten, satan ve ticaretini yapan kişi ya da firmalara hangi yasal işlemleri yaptınız?

-Korona virüsü ile etkin bir mücadele için Bakanlığınız ithalatçılar, üreticiler, satıcılar nezdinde gerekli denetim faaliyetlerini hangi sıklıkta ve nasıl yapmaktadır? (DUVAR)

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2020, 22:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER