Şemdinli'ye yarı olimpik yüzme havuzu yapılıyor

Hakkari'nin Şemdinli Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ihale edilen yarı olimpik yüzme havuzunun yapımı için çalışmalara başladı.

Şemdinli'ye yarı olimpik yüzme havuzu yapılıyor

Azer DEMİR / ŞEMDİNLİ HABER

Hakkari'nin Şemdinli Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ihale edilen yarı olimpik yüzme havuzunun yapımı için çalışmalara başladı. 

İlçenin Pesan mevkiinde bulunan Şemdinli Belediyesi’ne ait garaj bölgesinde yapımı için çalışmalara başlanan yarı olimpik yüzme havuzun içerisinde; sauna, kapalı yüzme havuzu, açık otopark, izleyici terası, duş odaları, fitnes salonu, engelli spor odaları, hamam ve buhar odaları yer alacak.

Şemdinli Belediye Başkanı Tahir Saklı, iş makinesini kullanarak ilk kepçeyi vurdu. Bir süre iş makinesi ile çalışan Başkan Saklı, "Buraya inşallah yakın zaman da yarı olimpik bir yüzme havuzu yapmayı düşünüyoruz. Ve böylece ilçemizin önemli bir sorunu daha halletmiş olacağız. Bu yarı olimpik yüzme havuzunun ilçemizin gelmesinde emeği geçen Sayın Gençlik ve Spor Bakanımıza, milletvekilimize, il başkanımıza ve ilçe başkanımıza Şemdinli halkı adına şükranlarımı sunuyorum. Gerçekten bu gibi hizmetlerin ilçemize gelmekte büyük efor sarf ettiler. Bu hizmetinde ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2020, 18:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER