Taksim Meydanı işçi ve emekçilerin 1 Mayıs kutlamalarına kapatıldı

AYM kararına dayanarak 1 Mayıs'ın Taksim'de kutlanmak istenmesi üzerine İstanbul Valiliği Taksim Meydanı'nı bir kez daha yasakladı. Taksim'e çıkan yollar kapatıldı, çöp konteynerleri kaldırıldı.

Taksim Meydanı işçi ve emekçilerin 1 Mayıs kutlamalarına kapatıldı

İstanbul Valiliği'nin kararı ile Taksim Meydanı, işçi ve emekçilerin 1 Mayıs kutlamalarına kapatıldı.

Taksim Meydanı'nın yanı sıra Taksim Meydanı'na çıkan yollar da sabah erken saatlerde trafiğe kapatıldı. Meydana çıkan cadde ve sokaklarda araç parkına izin verilmezken, Taksim, Şişhane, Kabataş, Mecidiyeköy, Şişli, Saraçhane, Beşiktaş Meydanı ve Dolmabahçe'de otoparklarda bulunan park halindeki araçlar kaldırıldı.

Beşiktaş, Beyoğlu, Şişli, Fatih ve Kadıköy'de ise çöp konteynerleri kaldırılırken, taş ve bunun gibi maddeler temizlendi.

Tedbir alınan alanlarda belediyelere ait araç ve personelin bulunmasına da izin verilmedi.

ALTERNATİF GÜZERGAHLAR AÇIKLANDI

Öte yandan İstanbul Valiliği, kapatılan kara yolları, deniz ve raylı sistem ulaşımındaki değişiklikleri ve alternatif güzergahları açıkladı. Karayolunda saat 04.00’te, deniz ve raylı sistem ulaşımda ise 05.30 itibariyle kısıtlama başladı.

Sahil Kennedy Caddesi, Haliç Köprüsü, D-100 kara yolu, Avrasya Tüneli, Namık Kemal Caddesi, 10. Yıl Caddesi, Vatan Caddesi, Haliç Köprüsü ve Sahil Kennedy Caddesi alternatif güzergah olarak belirlendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER