TİSK Başkanı'ndan asgari ücret açıklaması: Elimizi taşın altına koyacağız

Aralık ayında başlayacak asgari ücret görüşmeleri hakkında konuşan Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Başkanı Özgür Burak Akkol, "Biz yine elimizi taşın altına koyacağız" dedi.

TİSK Başkanı'ndan asgari ücret açıklaması: Elimizi taşın altına koyacağız

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) ve Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, MESS tarafından yedincisi bu yıl Divan Kuruçeşme'de düzenlenen "İş Güvenliğinin Yıldızları Ödül Töreni"nde açıklamalarda bulundu.

Akkol, aralık ayında başlayacak asgari ücret görüşmeleriyle ilgili şunları söyledi:

"Son üç asgari ücret artışında işçi, işveren ve hükümet olarak kararın altına üçlü imza attık. Bu hem işveren hem işçi hem de hükümet tarafı razı demek. Biz yine elimizi taşın altına koyacağız. Yine üçlü imza ile bu süreci sonuçlandırmak istiyoruz. İşçilerimizin, işçi sendikalarımızın, işçi konfederasyonlarının memnun olmadığı, işletmelerimizde huzursuzluğun olduğu bir durumu arzu etmiyoruz. Bununla birlikte işverenlerin ağır maliyetler altında ezildiği bir durumu da istemiyoruz. Dengeli bir asgari ücret konusunda yine hem işçi konfederasyonlarımızla hem devletimizle çalışmaya gayret göstereceğiz" ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER