TSK'dan 'paralel yapı' açıklaması

Türk Silahlı Kuvvetleri ‘paralel yapı’ iddialarıyla ilgili yaptığı açıklamada “hiçbir legal görünümlü illegal yapılarla ve illegal tüm odaklarla, irtibat ve işbirliği içinde olmamıştır” denildi.

TSK'dan 'paralel yapı' açıklaması

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ‘paralel yapı’ iddialarıyla ilgili yazılı bir açıklama yayımladı.

Açıklamada şunlar belirtildi:

“Türk Silahlı Kuvvetleri’nin hiçbir legal görünümlü illegal yapılarla ve illegal tüm odaklarla, irtibat ve işbirliği içinde olmamıştır. Bundan sonra da olmayacaktır” ifadelerine yer verildi.

“Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki paralel yapılanmayla ilgili söylem ve iddialara yönelik olarak, ilk günden itibaren kapsamlı olarak, hem idari hem de adli inceleme başlatılmış, elde edilen tüm bilgiler en ince detayına kadar değerlendirilmiş, iddia sahiplerinin bilgisine başvurulmuş ve konu üzerindeki çalışmalar yoğunlaştırılmıştır.

“Türk Silahlı Kuvvetlerinde disiplinsizliğe ve itaatsizliğe müsamaha ve hoşgörü ile bakılmamaktadır. Bu bağlamda, haklarında yasal yeterli delil ve kanaat oluştuğu takdirde, o kişilerin Türk Silahlı Kuvvetleri ile ilişikleri derhal kesilmektedir.

“Türk Silahlı Kuvvetlerinin bazı mensuplarına yönelik olarak yıllardır devam eden ve bugün “KUMPAS” yapıldığı söylenen davalar da dikkate alınarak ileride aynı durumla karşılaşmamak için iddiaların daha titiz bir şekilde, kurum içerisinde her hangi bir yara açmadan adil, vicdani ve hakkaniyet esaslarına göre sonuçlanması için gayret sarf edilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 12:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER