TÜSİADın yeni başkanı belli oldu

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı'na, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk DİNÇER seçildi.

TÜSİADın yeni başkanı belli oldu
Geçen hafta Muharrem Yılmaz'ın istifasıyla boşalan TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı'na, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Dinçer seçildi.

TÜSİAD'dan konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, "Muharrem Yılmaz 4 Haziran 2014 tarihinde istifa etmiştir. Sayın Yılmaz 2010-2012 yılları arasında sürdürdüğü Yönetim Kurulu Üyeliği, Başkan Yardımcılığı ve 2013 Ocak ayından bu yana üstlendiği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini başarıyla ifa etmiş, kurumun ulusal ve uluslararası düzeydeki itibarına çok önemli katkılar sağlamıştır. Yılmaz görevi süresince, Türkiye'de sivil toplumun güçlenmesi ve iş dünyasının örgütlü gelişimi için emsal teşkil edecek somut adımlar atmıştır. TÜSİAD olarak Muharrem Yılmaz'a vermiş olduğu hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimizi sunarız" denildi.

YENİ BAŞKAN HALUK DİNÇER

Açıklamaya göre, TÜSİAD Yönetim Kurulu, bugün saat 16.00'da gerçekleştirdiği Olağanüstü Yönetim Kurulu toplantısında, tüzüğüne ve kurumsal kültürüne uygun olarak kendi içinde yaptığı seçim sonucunda, Yönetim Kurulu Başkanlığı'na, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Dinçer'i seçti.

HALUK DİNÇER KİMDİR?

Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı olan Haluk Dinçer, ayrıca grubun CarrefourSA, TeknoSA, AvivaSA ve Aksigorta şirketlerinde de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor.

Kariyerine 1985 yılında ABD'de General Motors Technical Center bünyesinde proje mühendisi olarak başlayan Dinçer, 1995 yılında Sabancı topluluğuna katıldı. Dinçer, bu tarihten itibaren otomotiv, gıda ve perakende sektörlerinde çeşitli üst düzey yöneticilik görevlerinde bulundu.

Haluk Dinçer, aynı zamanda, DEİK/Türk-Amerikan İş Konseyi Başkanı, American Turkish Council (Washington DC) ve American Turkish Society'de (New York) Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor. Dinçer ayrıca, G-20 kapsamında toplanan B-20 işadamları zirvesinde Türkiye'yi çeşitli defalar temsil etti.

University of Michigan'dan makine mühendisliği dalında lisans ve işletme dalında yüksek lisans (M.B.A.) derecelerini alan Dinçer, Suzan Sabancı ile evli ve 2 çocuk babası. / dha
Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2014, 00:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER