Twitter sahte hesapları sildi, takipçi sayısı çakıldı!

Twitter, kullanıcılarına güven vermek amacıyla sahte hesap temizliği başlattı. Çok sayıda ünlünün ve liderin takipçi sayısı azaldı.

Twitter sahte hesapları sildi, takipçi sayısı çakıldı!
Twitter’ın sahte hesapları tespit ederek takipçi listelerinden çıkarması sonucu bazı liderlerin ve ünlülerin takipçi sayısı ciddi biçimde düştü. BBC Türkçe’nin haberine göre, ‘düşüş’ler şöyle:
  • ABD Başkanı Donald Trump ve Hindistan Devlet Başkanı Narendra Modi’nin ardından Twitter’da en çok takip edilen ülke lideri konumundaki Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın takipçi sayısı, 13 milyon 234 binden 13 milyon 29 bine geriledi.
  • ABD’nin eski başkanı Barack Obama’nın da takipçi sayısı 2,1 milyon azalarak 101,5 milyona düştü.
  • 53,4 milyon takipçisi bulunan ABD Başkanı Donald Trump’ın takipçi sayısı 300 bin azaldı.
  • Twitter’da en çok takipçiye sahip kullanıcı olan ABD’li şarkıcı Katy Perry’nin takipçi sayısı yaklaşık 2,5 milyon azaldı. Perry’nin takipçi sayısı yaklaşık 108,1 milyon.

İNCELEMELER ARTTI

Twitter temizlik operasyonunun “güven yaratmak üzere süren küresel çabanın” bir parçası olduğunu ve kullanıcı güvenini inşa etmeye çalıştıklarını açıkladı. Twitter son dönemde sahte haber ve kullanıcılara yönelik incelemelerini artırmıştı. Yeni önlemlerle birlikte kilitli ve çok sayıda tweet göndermek gibi alışılmadık hareketlerde bulunan Twitter hesapları tespit ediliyor ve hesabını doğrulamayan kullanıcılar takipçi listelerinden çıkarılıyor. Şirketin hukuk bölümünün başkanı Vijaya Gadde, hesapların büyük çoğunluğunun ortalama 4 takipçi kaybedeceğini ancak daha popüler hesapların takipçi sayısında daha ciddi bir düşüş olacağını belirtti.

TWITTER’IN KENDİ TAKİPÇİ SAYISI DA 7,7 MİLYON DÜŞTÜ!

Yeni önlemlerin hayata geçirilmesi sonrası Twitter’ın resmi hesabının takipçi sayısı da 7,7 milyon azaldı. Ocak ayında New York başsavcısı, sosyal medyada milyonlarca sahte takipçi sattığı iddia edilen bir şirkete yönelik soruşturma başlatmıştı. (BBC Türkçe)

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2018, 21:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER