Vekillerin dil kursu ücretinin yarısı Meclis’ten

TBMM Yönetimi, milletvekillerinin dil kursu ödemelerinin yarısının karşılanacağını açıkladı.

Vekillerin dil kursu ücretinin yarısı Meclis’ten

Asgari ücretlilerden emeklilere, ataması yapılmayan öğretmenlerden engelli yurttaşlara kadar geçim sıkıntısı yaşayan hemen her kesimin taleplerinin reddedildiği TBMM’den, “Milletvekillerine dil kursu ayrıcalığı” çıktı. TBMM Yönetimi, milletvekillerinin dil kursu ödemelerinin yarısının karşılanacağını açıkladı.

TBMM İnsan Kaynakları Başkanlığı’nın, 110 bin TL ile 150 bin TL arasında maaş alan milletvekillerinin yabancı dil kursu ödemelerine ilişkin 25 Ocak’ta duyuru yayımladı. Duyuruda, milletvekillerinin yurt içinde yerli ve yabancı dernek, vakıf veya kuruluşlarca açılan ve yeterlilikleri Milli Eğitim Bakanlığı’nca kabul edilen kurslar ile üniversitelerin açmış olduğu dil kurslarına kayıt yaptırabilecekleri kaydedildi.

Meclis yönetimi, yabancı dil kurslarına katılacak milletvekillerinin aylık 2 bin 100 TL’yi geçmemek şartıyla kurs giderlerinin yüzde 50’sinin, “Gelir vergisi tevkifatı yapılmaksızın” karşılanacağını bildirdi. Milletvekillerinin yabancı dil kursu ücretlerinin yüzde 50’sinin karşılanacağı bütçe kaleminin ise “Kurslara Katılma ve Eğitim Giderleri” olduğu belirtildi. (Kaynak)

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2024, 03:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER