Yüksekova Belediyesi'nde bayram öncesi toplu iş sözleşmesi imzalandı

Yüksekova Belediyesi’nde 2024-2025 yıllarını kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Yüksekova Belediyesi'nde bayram öncesi toplu iş sözleşmesi imzalandı

Yüksekova Belediyesi, KESK konfederasyonuna bağlı Tüm Bel Sen Hakkari Şubesi ile 2024-2025 yıllarını kapsayan toplu iş sözleşmesini imzaladı. Törene, Yüksekova Belediyesi Eş Başkanları Şadiye Kırmızıgül ve Şoreş Diri, Tüm Bel Sen Şube Başkanı Tahir Tekinalp, Genel Merkez Kadın Sekreteri Deniz Öztekin, Hukuk ve TİS Sekreteri Hekim Kaçan, Denetleme Kurulu Başkanı Beşir Öner ve belediye meclis üyeleri katıldı.

"Hem sosyal haklarda hem de maddi haklarda bir sözleşme imzaladık"

Şube Başkanı Tahir Tekinalp, sözleşmenin imza töreninde yaptığı konuşmada, "Emekçi arkadaşlarımızla hem sosyal haklarda hem de maddi haklarda kazanım sağlayan bir sözleşme imzaladık. Emek ve emekçinin yan yana durduğu, kimseyi ötekileştirmeden eşitliği, adaleti, demokratik değerleri ve liyakati esas alan belediye başkanlarımıza ve belediye meclisine şube adına teşekkür ediyorum. Toplu sözleşmenin çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Yüksekova Belediyesi Eş Başkanları Şadiye Kırmızıgül ve Şoreş Diri ise, çalışma arkadaşlarının ağırlaşan ekonomik şartlar ve enflasyon karşısında haklarını koruyacaklarını, en iyi imkanları ve şartları sunmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirttiler.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2024, 01:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER