Yüksekova'da yapılan Türkiye Kayaklı Koşu Eleme Yarışması sona erdi

Türkiye Kayak Federasyonu tarafından Yüksekova'da düzenlenen Türkiye Kayaklı Koşu Eleme Yarışması sona erdi.

Yüksekova'da yapılan Türkiye Kayaklı Koşu Eleme Yarışması sona erdi

Yüksekova şehir merkezine 23 kilometre mesafedeki Kamışlı (Sinawa) köyünde bulunan pistte 7 kategoride gerçekleştirilen ve 2 gün süren organizasyonda, farklı illerden 560 sporcu, dereceye girmek için mücadele etti.

Yarışların ardından başarılı olan sporculara Hakkari Valisi Ali Çelik ve protokol üyeleri tarafından madalyaları verildi.

Vali Çelik burada yaptığı konuşmada, yaklaşık 20 ilden sporcuları ilçede ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Umarım bu alan, Yüksekovalı sporcuların kayak ve diğer branşlardaki başarıları için zemin hazırlar. Biz de başarılı sporcuların çıkması için zemin hazırlayacağız. Tüm sporcuları tebrik ediyorum. Onları eğiten, buralara getiren antrenörlere, idarecilere şükranlarımı sunuyorum. Kayak Federasyonu ile Gençlik ve Spor Müdürlüğümüzün katkıları çok büyük. Allah sakatlık vermesin. İçinizden nice olimpiyat, dünya şampiyonları çıksın. Temennimiz, beklentimiz ve çabamız bu yönde" dedi.

img-6864.jpg

Yarışların ardından Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası tarafından alandakilere çorba ikramında bulunuldu, katılımcılar halay çekerek eğlendi.

Programa, Yüksekova Kaymakamı Ömer Çimşit, Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcıları Şafak Çomaklı ve Emin Serin, Esendere Belde Belediye Başkanı Dırbaz Büyüksu, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Aslan, belediye başkan yardımcıları, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. / Yüksekova Haber

img-6865.jpg

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER