Adalar HDP'li 12 Kadına Emanet

Adalar'da HDP'nin belediye başkan adayı dahil tüm belediye meclisi kadınlardan oluşuyor.

Adalar HDP'li 12 Kadına Emanet
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Adalar Belediyesi'nde seçimlere sadece kadınlarla katılıyor. Belediye başkan adayı ile birlikte 11 belediye meclis üyesinin tamamı kadın. HDP, "erkek egemen siyasete inat" bu kararını cinsiyet eşitlikçi ve kadın özgürlükçü yaklaşımla aldığı belirtti.

"Şimdi Adalar'da değişimin başlamasının ve artık kadın zekâsının, kadın dirayetinin değme zamanının geldiğine inandık." Adalar Belediyesi'nin başkan adayı Kayuş Çalıkman Gavrilof. Belediye Meclis üyeleri ise şöyle: Neşe Erdilek (Büyükada), Nermin Çeliktemel (Büyükada), İlkin Yönet (Heybeliada), Ekaterini Nikolao (Burgaz Adası), Ayşe Erzan (Heybeliada), Esin Pervane (Büyükada), Janet Herman (Büyükada), İpek Çalışlar (Büyükada), Pervin Saygılısoy (Heybeliada), Sue Marshall Akyel (Büyükada), Gülşin Gürkan (Büyükada). Katılımcı, bir arada yaşam Grup seçim programında Adalar'da katılımcı ve şeffat bir yönetim ile din, dil farkı gözetmeden bir arada yaşamı vaad ediyor. "Çok dilli belediye hizmeti, orman ve kıyıların ranta peşkeş çektirilmemesi.

"Kentsel hak olan sağlık, eğitim, ulaşım hakkının sağlanması. "Genç, kadın ve çocuklara kendilerini geliştirebilecekleri olanakların ücretsiz verilmesi. "Kediler, köpekler, atlar, kuşlar ve tüm orman canlılarının yaşam haklarının korunması. "Hakça yönetilen temiz, yeşil, ucuz ve huzurlu kısacası insanca yaşam." / Bianet
Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2014, 10:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
taci çelik
taci çelik - 8 yıl Önce

tebrikler canı gönülden bideneyin pişman olmayacaksınız ben kadınların adaletine inanıyorum

SIRADAKİ HABER