Ağbaba: Erdoğan, CHP'yi kapatmak için müdahalede bulunabilir

Veli Ağbaba, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP'yi kapatmak için müdahalede bulunabileceğini iddia etti. Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu'nu cezaevine göndermekle tehdit ettiğini belirten Ağbaba, "Kemal Kılıçdaroğlu’na dokunulursa Türkiye’yi onun başına yıkarız" dedi.

Ağbaba: Erdoğan, CHP'yi kapatmak için müdahalede bulunabilir
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP ve lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik sözlerine tepki gösterdi.


CHP’nin Malatya,  Yeşilyurt’taki ilçe kongresine katılan Ağbaba, partisinin kurumsal bir saldırıyla karşı karşıya olduğunu söyledi. Ağbaba, şöyle dedi:

“Cumhuriyet Halk Partisi, başta Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere bütün parti yöneticileri bir tehditle karşı karşıya. Belgeler, ortaya çıkınca, Cumhuriyet Halk Partisi’nin bütün yöneticilerine bir fezleke gönderildi. Fezlekenin özü de ‘PKK, FETÖ, IŞİD örgütüyle iş birliği yapmak’. Benimle ilgili bir fezleke geldi. Bunun anlamı şu. Bir kurumsal saldırıyla karşı karşıyayız. 2019’a giderken, 2023 hedeflerinin önündeki en büyük engel, Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhuriyet Halk Partisi’dir. O nedenle bizleri susturmak istiyorlar. ‘Belki yapar mı?’ demeyin. Böyle bir çılgınlığı, belki bu partiyi kapatmak için bile müdahalede bulunabilir. Belki yarın genel başkanımıza, karşı bile bir girişimde bulunabilir.”

KILIÇDAROĞLU’NA DOKUNULURSA TÜRKİYE’Yİ BAŞINA YIKARIZ’

Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu’nu tehdit ettiğini belirten Ağbaba, şöyle devam etti: “Ne diyor? ‘Yanına bırakmayacağım’ diyor. Genel Başkan’ımızı cezaevine atmakla tehdit ediyor şu anda. Genel Başkan’ı, oradan göndermekle tehdit ediyor. Bizleri de cezaevleri ile tehdit ediyor. Karşımızdaki tablo bu ve bu, ciddi bir tablo. Bu fezleke düzenlenmesi, dün Iğdır’dan, Kars’tan Cumhuriyet Halk Partisi’ni tehdit etmesi, boşa değil.”

Ağbaba, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz, Kemal Kılıçdaroğlu’na dokunulursa Türkiye’yi onun başına yıkarız. O kadar söyleyelim. Onların 2023 hedefleri. Nedir 2023 hedefleri? Cumhuriyetin yıkılışıdır, bunu bilin. 2023 hedeflerine giderken, önündeki en büyük engel, Cumhuriyet Halk Partisi. Biz, sonuna kadar demokrasiyi savunacağız. Sonuna kadar cumhuriyeti savunacağız. Sonuna kadar Mustafa Kemal Atatürk’ü, onu savunmaya devam edeceğiz. Bunun bedeli, cezaevi olabilir; başımızın üzerinde. Bunun bedeli, ölüm de olsa ondan korkan namerttir. Ona teslim olan namerttir.”

‘2019’DA CUMHURİYETİ SAVUNANLAR KAZANACAK’

Cumhuriyeti savunanların 2019 yılında kazanacağını öne süren CHP’li Ağbaba, şunları kaydetti: “Şunu iddia ile söylüyorum. Bütün Türkiye’ye söylüyorum. 2019’da cumhuriyeti savunanlar, kazanacak. 2019’da parlamenter demokrasiye gönül verenler, kazanacak. 2019’da ‘Kadın-erkek eşittir’ diyenler kazanacak. 2019’da hukuku, yargıyı, bağımsız yapanlar; bağımsızlığı savunanlar, kazanacak. Cumhuriyeti yıkmak isteyenler, bilin ki kaybedecekler. İddiayla söylüyorum. 2019’da biz, bu görüşleri savunanlar, o 16 Nisan ruhuyla ‘Adalet Yürüyüşü’ndeki o ruhla bu işi başaracağız. Hani 16 Nisan’da her şeye rağmen yüzde 50’nin üzerinde bir ‘hayır’ çıktı. Dediler ki ‘Bu sandıkta tesadüf oldu, bir daha bir araya gelebilirler mi? Bu ‘hayır’ı savunanlar’ dedi. Geldi mi bir daha bu ‘hayır’ı savunanlar? Geldi. Ne zaman? Adalet Yürüyüşü’nde.” / DHA

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2017, 12:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER