AK Parti'den tarikatta istismara tepki: Çocuk istismarı lanetli bir suçtur, suçlu kim olursa olsun karşısındayız

Hiranur Vakfı kurucusu Gümüşel’in kızının şikayetiyle ortaya çıkan istismara AK Parti'den ilk tepki geldi: Çocuk istismarını lanetliyoruz. Mağdur her kimse yanındayız; suçlu her kimse karşısındayız.

AK Parti'den tarikatta istismara tepki: Çocuk istismarı lanetli bir suçtur, suçlu kim olursa olsun karşısındayız

İsmailağa Cemaati’nin kollarından Hiranur Vakfı kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel'in 6 yaşındaki kızını müridiyle ‘evlendirdiğinin' ortaya çıkmasının ardından AK Parti'den ilk tepki geldi.  

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer çelik, olayla ilgili Twitter'dan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:  

"Basın yayın organlarında bir çocuğun 6 yaşındayken cinsel istismara maruz kaldığı yönündeki haberleri çok yakından takip ediyoruz. Çocukların istismarını lanetliyoruz. Çocukların istismar edilmesi asla affedilmeyecek lanetli bir suçtur.

Mağdurun yanında olacağız ve her türlü desteği vereceğiz. Mağdur her kimse yanındayız; suçlu her kimse karşısındayız. Devam eden hukuki süreçte çocuklarımızın üstün yararının gözetileceğine eminiz. Hukuki süreci en yakın şekilde takip edeceğiz.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız da konuyla ilgili açıklama yapmış, İstanbul Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davaya müdahil olmuştur..."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER