AK Partili Kandemir: Asgari ücretle ilgili çalışma yapılıyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, asgari ücrete ara zam konusunda açıklama yaptı. Kandemir, "Asgari ücretle ilgili çalışma yapılıyor" dedi.

AK Partili Kandemir: Asgari ücretle ilgili çalışma yapılıyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir gündeme dair açıklamalarda bulundu. 

NTV'de konuşan Kandemir "Dünyada yaşanan bir kriz var pandemi sonrası dünyasında yanı başımızda devam etmekte olan bir savaş var. Dünyada hemen hemen bütün ülkeler enflasyonla mücadele etme gayreti içerisindeler. Hükümetimiz ciddi adımlar atıyor, atmaya devam ediyor. Vatandaşımız bunun Türkiye'nin müstakil meselesi olmadığını görüyor. İstikrarlı hükümetin bu sorunların üstesinden gelebileceğini de görüyor. Mücadeleye devam edeceğiz. Attığımız adımların etkisini de görüyoruz sokakta. Sonbahardan itibaren enflasyonda hissedilir bir düşüş de olacak. Yaz süresi içerisinde de bunu hissedeceğiz. Çarşıda pazarda kademeli bir şekilde göreceğiz ki fiyatlarda iyileşme olacak" dedi.

ASGARİ ÜCRETE TEMMUZDA ZAM VAR MI?

Kandemir, asgari ücrete ara zam sorusuna ise, "Milletimizin, sokakta vatandaşımızın derdi bizim derdimiz. Orada bir problem varsa o problem bizim problemimiz. İlgili bakanlarımız konuyla ilgili çalışmalarını yapıyorlar" yanıtını verdi.

KİRA DÜZENLEMESİYLE İLGİLİ BAKANLAR AÇIKLAMA YAPACAK

Kandemir, yüksek kira artışlarıyla ilgili de bakanların yol haritasını açıklayacaklarını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER