AK Partili Navi Çokan: CHP'lileri asmak şart

AK Partili Urfa Akçakale Belediye Başkan Yardımcısı Navi Çokan 'lanet' diye nitelediği CHP'li siyasetçilerin asılması gerektiğini söyledi. CHP'li Mahmut Tanal, işlem yapılmasını istedi.

AK Partili Navi Çokan: CHP'lileri asmak şart

Urfa'da Akçakale Belediye Başkan Yardımcısı Navi Çokan, sosyal medya hesabından CHP'ye yönelik "Bu ülkeye atandığı günden beri bu ülkenin insanına dayatmacı politikasını her fırsatta sürdürmeye devam eden CHP gibi bir lanet parti yeryüzünde var mıdır? Bu sefer ciğerlerimizi hedef alan politikalar peşinde, bunları asmak şart" ifadelerini kullandı.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal da ‘CHP’lilerin asılması’ gerektiğini savunan biri devlet memuru olamaz! Derhal gereken yapılmalıdır!" diye tepki gösterdi.

Mahmut Tanal'ın açıklaması şöyle:

"Bu şahsın, Şanlıurfa Valiliği personeliyken Akçakale Belediyesi’nde nasıl başkan yardımcılığına getirildiği de açıklanmalıdır.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda, devlet memurunun siyaset yapamayacağına ilişkin kesin hüküm bulunmasına rağmen Şanlıurfa Valiliği’nin emrinde memur iken Akçakale Belediye Başkanlığı bünyesinde başkan yardımcısı olarak atanan memur Navi Çokan, Türk Ceza Kanunu’nda suç olarak tanımlanan halkı kin ve düşmanlığa tahrik, aşağılama suçunu, nefret ortamının oluşturulması, tehdit, hakaret ve öldürmeye teşvik suçunu alenen işlemiştir.

Devlet memurlarının her türlü suç eylemi ve devlet memurunun kanun ile bağdaşmayan her türlü sorumluluğundan, mülki idare amiri olan ilin valisi sorumludur.

Sayın Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, sizin sorumluluk ve gözetiminizde bulunan adı geçen memur hakkında, disiplin ve eylemine uyan, TCK’da belirtilen suçlardan dolayı hakkında Cumhuriyet Başsavcılıklarına suç duyurusunda bulunularak, cezalandırılmasını sağlamanızı bekliyoruz." 

CHP Urfa Milletvekili Aziz Aydınlık da Navi Çokan'a "Gereksiz" diyerek tepki gösterdi:

"Resmi olarak AKÇAKALE BELEDİYESİ BAŞKAN YARDIMCISI olarak görev yapan bu "gereksiz" kendince laf söylemiş; bu sözleriyle alakalı derhal suç duyurusunda bulunacağımızı belirtmekle birlikte, bu ve bunun gibi gereksizlere prim vermeyeceğimizi de belirtmek isterim.AKÇAKALE'de neler yaptığınızı herkes gayet iyi biliyor, Allah'ın izniyle bu konularla alakalı da en kısa zamanda sen ve senin gibi avaneler yargı önünde hesap vereceksiniz! Düşük profilli kişileri muhatap alıp cevap vermeyi kendime zül sayarım; ancak Kuva-yı Milliye ruhunu taşıyan, Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucu Partisi; Cumhuriyet Halk Partisi'ne asla ve asla laf ettirmem!

Sen kimsin ki partimize "lanet" diyebiliyorsun! Sen kimsin ki "CHP'lileri asmakla" tehdit ediyorsun! Haddini bileceksin! Yargı önünde bunun hesabını vereceksin! Bu vesileyle Şanlıurfa'daki tüm ilgili kurum ve kuruluşları da ivedilikle göreve davet ediyorum!"  / DUVAR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER