Bedelli askerlik ücretine zam geldi!

Bedelli askerlik ücreti bugün itibariyle 31 bin 343 Türk Lirası olarak belirlendi.

Bedelli askerlik ücretine zam geldi!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın bugün bedelli askerlikler ilgili yaptığı açıklamaların ardından bedelli askerlikte yeni ücret 31 bin 343 Türk Lirası olarak belirlendi.

Akar AA Editör Masası’ndan yaptığı açıklamada, “Yeni askerlik sistemi dağılımı bedelli askerlik, yükümlü erbaş ve erler, yedek astsubaylık, yedek subaylık ve dövizli askerlik şeklinde olacak. Lise mezunu gencimiz bir ay temel askerlik yapacak. İhtiyaçtan fazla bedelli talebi olursa kura çekilecek. Bir aylık eğitimin sonunda bedelliye ayrılacaklar ve askerlikle ilişkileri kesilecek. Lise mezunu gençlerimiz 6. aya kadar askerlik yapacaklar bu süre zarfında harçlık alacaklar. Eğer talep ederlerse ve sınavları geçerlerse bir altı aylık daha askerlik yapacak ve bu maaşlı olacak. Eğer bir yılın sonunda başarılı olurlarsa profesyonel askerliğe devam edebilecek” demişti.

BEDELLİ ASKERLİK ÜCRETİ

Yeni askerlik sisteminde uygulanacak bedelli askerlik ücreti yapılan düzenlemeye göre 31 bin 343 liraya yükseltildi. Bu miktar her altı ayda bir memur maaşına gelen zam oranında artacak. (DUVAR)

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2019, 17:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER