Çağrı heyeti MHP kurultayı için tarih verdi

MHP’yi kurultaya götürmek için mahkeme tarafından görevlendirilen çağrı heyeti 19 Haziran’ı kurultay tarihi olarak ilan etti.

Çağrı heyeti MHP kurultayı için tarih verdi

Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) olağanüstü kurultayın ne zaman yapılacağı tartışması sürerken, Çağrı Heyeti’nden bir açıklaması geldi.

Ali Sağır, Ayhan Erel ve Mehmet Bilgiç imzalı açıklamada, “Olağanüstü Büyük Kongrenin 19 Haziran 2016 tarihinde, saat 10.00’da, Ankara Büyük Anadolu Hotels Esenboğa Thermal ve Kongre ve Kültür Merkezi Tesisleri’nde yapılması hususunda karar almıştır” denildi.

Açıklama şöyle:

“Kamuoyunun da malumu olduğu üzere, Milliyetçi Hareket Partisi Olağanüstü Büyük Kongresinin icrası ve toplantıya çağrılması amacıyla Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından Çağrı Heyetimiz görevlendirilmiş, Yargıtay 18. Hukuk Dairesi tarafından söz konusu karar oybirliği ile onanarak kesinleşmiştir.

“Gelinen süreçte kongrenin toplantıya çağrılması ve icrası ile ilgili olarak Çağrı Heyetimiz tek yetkili ve görevli organ sıfatıyla Olağanüstü Büyük kongrenin 19 Haziran 2016 tarihinde saat 10.00’da Ankara Büyük Anadolu Hotels Esenboğa Thermal ve Kongre ve Kültür Merkezi Tesislerinde yapılması hususunda karar almıştır.

“Bundan sonraki süreç içerisinde Çağrı Heyetimiz tarafından bu görev yerine getirilirken kongrenin toplantıya çağrılması ve icrası hususunda Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezimizle tüm iletişimkanallarımız açık olacaktır. Alınan kararın ve yapılacak Olağanüstü Büyük Kongre Toplantısının Türk Milletine ve Milliyetçi Hareket Partisi camiasına hayırlı olmasını diler, kamuoyuna saygıyla bildiririz.”

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2016, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER