Cemal Enginyurt'un koruması tutuklandı

Gazeteci Latif Şimşek, reklam arasında Demokrat Partili Cemal Enginyurt'un koruması tarafından darp edildi. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken koruma tutuklandı.

Cemal Enginyurt'un koruması tutuklandı

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt ve gazeteci Latif Şimşek, TV100’de canlı olarak yayınlanan "Gündeme Dair" programında tartıştı.

Programda Enginyurt, Şimşek'in üzerine yürüdü. Gerginliğin üzerine canlı yayına ara verildi. Yayına tekrar geçilmesinin ardından açıklama yapan programın sunucusu Pınar Işık Ardor, yayına ara verildiği sırada Şimşek'in Enginyurt'un koruması tarafından darp edildiğini söyledi.

Şimşek'in reklam arasında darp edildiği görüntüler güvenlik kameralarına yansıdı.

Aradan sonra Şimşek, yayına katılamadı ve darp raporu aldı.

ENGİNYURT: SİZDEN KORKAN SİZİN GİBİ OLSUN

Olayla ilgili sosyal medya hesabı Twitter'dan bir paylaşım yapan Enginyurt, "Alışmışlar korkutmaya, Tehdit,baskıyla susturmaya, Parayla,maaşla satın almaya, Gazeteci,siyasetçi tokatlamaya, Trollere saldırtmaya, Pkklı,Fetöcü diye suçlamaya, Sizden korkan sizin gibi olsun. Her birimiz Hasan Tahsin olacağız. Laik ve Demokrat Türkiye'ye sahip çıkacağız" ifadelerini kullandı.

İSTANBUL CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI SORUŞTURMA BAŞLATTI

Latif Şimşek, saldırı sonrası Enginyurt ve korumasından şikayetçi oldu. Bunun üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı. Başsavcılık olay sırasında televizyon programının yapıldığı kanalda resmi görevi bulunmayan ve Enginyurt’un koruması olduğu iddia edilen kişi hakkında gözaltı talimat verdi. DHA'nın haberine göre, Başsavcılık Milletvekili Cemal Enginyurt hakkında soruşturma evrakının da Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderileceğini bildirdi.

ENGİNYURT'UN KORUMASI TUTUKLANDI

Başsavcılık olay sırasında televizyon programının yapıldığı kanalda resmi görevi bulunmayan ve Cemal Enginyurt'un koruması olduğu iddia edilen kişi hakkında gözaltı talimat vermişti. Gün içinde şüpheli gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından şüpheli adliyeye sevk edildi. Şüpheli, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

Ayrıca, TV100'de yer alan habere göre, Cemal Enginyurt'un özel korumasının yapılan sorgulamasında; kasten öldürme, tehdit, kasten yaralama, trafik güvenliğini tehlikeye sokma gibi çok sayıda suç kaydının olduğu ortaya çıktı.  / DUVAR

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2022, 00:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER