Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin, Dağlık Karabağ'ı görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya lideri Putin'le telefonda görüştü. Dağlık Karabağ'daki gelişmelerin de ele alındığı aktarılan açıklamada, “Erdoğan, Azerbaycanlıların ve Ermenilerin barış gücüne veya gözlem faaliyetine ihtiyaç duymadan birlikte yaşamasını sağlayacak şartları oluşturmak istediklerini belirtti” denildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin, Dağlık Karabağ'ı görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre görüşmede, iki ülke ilişkilerinin güçlendirilmesine yönelik adımlar değerlendirildi.

Dağlık Karabağ'daki gelişmelerin de ele alındığı aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Dağlık Karabağ konusundaki gelişmeler ile ateşkesin kontrolü ve denetimine yönelik Türk-Rus ortak merkezine ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Türkiye’nin bölge istikrarı ve barışı adına açılan yeni dönemde gereken katkı ve desteği sağlayacağını ifade etti.”

Erdoğan'ın Azerbaycan ve Ermenistan'ın barış gücüne ihtiyaç duymayacağı şartları oluşturmak istediklerini söylediği belirtilen açıklamada, “Dağlık Karabağ’da Azerbaycanlıların ve Ermenilerin barış gücüne veya gözlem faaliyetine ihtiyaç duymadan birlikte yaşamasını sağlayacak şartları oluşturmak istediklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu gerçekleştiğinde tüm dünyaya Türk-Rus ortaklığının yapıcı sonuçlarını bir kez daha göstermiş olacaklarını dile getirdi” denildi. / DUVAR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER