Demirtaş'tan seçim tweetleri

Selahattin Demirtaş, 24 Haziran'daki erken seçimle ilgili açıklama yaptı. "24 Haziran’a kadar, hayatınızda duyduğunuzdan daha fazla yalan duyacaksınız" diyen Demirtaş, "Siyasetçilerin her söylediğine inanmayın. Benimkine de" ifadelerini kullandı.

Demirtaş'tan seçim tweetleri
Cezaevinde bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın seçim açıklaması, Twitter hesabından paylaşıldı.

Toplumun kutuplaştığını belirten Selahattin Demirtaş, “Gelin el ele verelim, bu korkunç kutuplaşmayı ortadan kaldıralım. Önümüzdeki seçimleri demokrasinin ve kardeşliğin düğününe dönüştürelim. İnanın yapabiliriz; inanın ve yapalım. Güçlü Türkiye, güçlü demokrasi ile olur. Bütün sorunlarımızı ülkenin birliği içinde, adaletle çözebilecek ferasetimiz de cesaretimiz de samimiyetimiz de var” ifadelerini kullandı.

“Yoksulluğa, işsizliğe, açlığa mecbur değiliz” diyen Demirtaş, şunları kaydetti: “Siyasetçilerin her söylediğine inanmayın. Benimkine de. 24 Haziran’a kadar, hayatınızda duyduğunuzdan daha fazla yalan duyacaksınız. Ve de hakaret ve de iftira, tehdit, vaat, kibir, kompleks…Bu tipleri gözünüzde fazla da büyütmeyin. Bir mühürlük canları vardır. İnanın yapabiliriz; inanın ve yapalım.”

Demirtaş’ın açıklaması şöyle:

(DUVAR)

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2018, 15:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER