Erdoğan: 'Erişilemeyen kişi' durumuna gelenin AK Parti'de işi yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizim sadakatimiz davamızadır. Kibirlenen, 'erişilemeyen kişi' durumuna gelen kimsenin AK Parti'de yeri yoktur.

Erdoğan: 'Erişilemeyen kişi' durumuna gelenin AK Parti'de işi yok
10 Aralık İnsan Hakları gününden düzenlenen ‘İnsanlığın Medeniyeti’ programında konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, “İstanbul’da yaşanan sokak eylemlerinde, Gezi eylemlerinde özellikle insan hakları savunuculuğuna soyunanlar Paris’te yaşananlar hakkında kör, sağır ve dilsiz hale dönüştüler” dedi. Erdoğan ayırca “kibre düşen ve erişilemeyen kişi durumuna gelenlerin AK Parti’de yeri olmadığını” söyledi.

Erdoğan’ın konuşmasının satır başları şöyle:

PARİS’TE KÖR, SAĞIR, DİLSİZ OLDULAR: İstanbul’da yaşanan sokak eylemlerinde, Gezi eylemlerinde özellikle insan hakları savunuculuğuna soyunanlar Paris’te yaşananlar hakkında kör, sağır ve dilsiz hale dönüştüler. Bugün Türkiye dünyanın 17. büyük ekonomisine sahip. İnsani yardımlarda ilk sırada yer alıyorsak sebebi paramızın çok olması değil, gönlümüzün zengin olması.

BÜYÜK REFORMLAR YAPTIK: 1960 darbesinin ardından Menderes ve arkadaşlarının maruz kaldığı haksızlık, milletin gönlünde hâlâ kanayan bir yaradır. 1980 darbesinde milletimizin vicdanını kanatan manzaralara yol açmıştır. Daha sonra postmodern yöntemler kullanılarak milletimizin hukuku, değerleri saldırıya maruz kalmıştır. Hükümete gelir gelmez demokraside ve ekonomide büyük reformlar başlattık. Demokrasi böyle zamanlarda test edilir. Türkiye bu testi teröründen mültecisine, darbesine kadar tüm boyutuyla yaşamış ve alnının akıyla çıkmıştır. Artık hiç kimse Türkiye’ye özgürlükler, demokrasi, insan haklarında ders vermeye kalkamaz.

AK PARTİ HUKUKUN YANINDA YER ALDI: İnsanı eşrafı mahlukat olarak gören, yaratılmışların en şereflisi olarak gören bir medeniyetten insan hakları karşıtlığı çıkmaz. Biz aslımıza ne kadar sahip çıkarsak dünyada o kadar hızlı hak ettiğimiz yeri alacağımıza inanıyoruz. AK Parti hukukun, insanın yanında yer almıştır. Biz halka hizmeti hakka hizmet olarak gören bir siyasi geleneğin müntesipleriyiz.

KİBİRLENENİN YERİ YOK: AK Parti şu veya bu dar kadronun değil, milletin partidir. Milletin partisini milletten uzaklaştırmaya kalkan karşısında şahsımı bulur. İsimler gelir geçer, baki kalan sadece davalardır. Bizim sadakatimiz davamızadır. Kibirlenen, ‘erişilemeyen kişi’ durumuna gelen kimsenin AK Parti’de yeri yoktur.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2018, 13:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER