Erdoğan, haftalık tatili kaldıran kanunu onayladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, haftalık tatili kaldıran, iş güvenlik yasasını 2020 yılına erteleyen 'Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Kanunu' onayladı.

Erdoğan, haftalık tatili kaldıran kanunu onayladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7033 sayılı ‘Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’u onaylayarak yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderdi.


Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamada, onaylanan kanunun Anayasa’nın 89’uncu maddesinin 1’inci fıkrası ile 104’üncü maddesinin ikinci fıkrasının (a) bendi uyarınca yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderildiği belirtildi.

TBMM Genel Kurulu’nda AK Parti milletvekillerinin oylarıyla kabul edilen ‘Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Kanunu’ başta işçilerin zorunlu haftalık tatilinin kaldırılması olmak üzere çalışma yaşamıyla ilgili çok sayıda değişikliği beraberinde getirdi. Yasayla özel sektör işyerlerinde iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi bulundurma zorunluluğu da 2020 yılına ertelendi.

AK Parti bu yasada yer alan zeytin alanlarının imara açılması yönündeki düzenlemeyi tepkiler üzerine geri çekmişti. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2017, 13:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER