Kamu işçileri için anlaşma sağlandı

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 200 bin kamu işçisini ilgilendiren toplu sözleşme görüşmelerinde yarın (3 Temmuz Pazartesi) imzaların atılacağını açıkladı.

Kamu işçileri için anlaşma sağlandı
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yaklaşık 200 bin kamu işçisini ilgilendiren toplu sözleşmeler konusunda anlaşma sağlandığını, sözleşmelerin yarın Başbakan Binali Yıldırım’ın katılacağı törenle imzalanacağını söyledi.


Bursa Büyükşehir Belediyesi Doburca Tesisleri’nde dün gece gazetecilere açıklama yapan Bakan Müezzinoğlu, 1.5 aydır devam eden toplu sözleşme görüşmelerinde sona gelindiğini açıkladı. Görüşmelerin Türk-İş başkanlığındaki sendika temsilcileriyle yoğun bir şekilde sürdürüldüğünü belirten Müezzinoğlu, “Özellikle Ramazan ayında devam ettiğimiz çalışmaları, bayramdan hemen sonraki günlerde, perşembe ve cuma yaptığımız çalışmalarda büyük bir olgunluk noktasına getirdik” dedi.

Türk İş ve diğer sendika başkanlarının yanı sıra Maliye Bakanı ve hükümete teşekkür eden Müezzinoğlu şöyle devam etti:

“Hükümetimize de teşekkür ediyorum işçilerimizin enflasyona karşı korunması, enflasyona ezdirilmemesi, mümkünse enflasyonun üzerinde bir artışı sağlayabilmek adına onların taleplerini karşılama gayreti içinde olduk. Başbakanımıza burada özellikle teşekkür etmek istiyorum, o da bu anlamda bizim yüzde 90’lara varan uzlaşımızı yüzde 100 noktasına taşıdı, inşallah pazartesi günü saat 11.00 de sayın başbakanımızın başkanlığında Türk-İş başkanımız ve bizler yaklaşık 200 bin işçimizi ilgilendiren toplu iş sözleşmesinin imza törenini yapmış olacağız.”  (DHA)

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2017, 18:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER