Erdoğan Trump'la Suriye'yi konuştu

Dünyanın gözü ABD Başkanı Donald Trump ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Helsinki'de yapacağı ikili zirvede. Bu görüşmenin hemen öncesinde, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Trump ile Suriye'yi görüştüğü açıklandı.

Erdoğan Trump'la Suriye'yi konuştu
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump’la bir telefon görüşmesi yaptı. Görüşmede, iki liderin Suriye’yi konuştuğu belirtildi. Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre, iki lider Menbic’de anlaşılan yol haritasını görüştü.


Telefon görüşmesinin, Trump’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le zirvesinden hemen önce yapılması dikkat çekti.

Cumhurbaşkanlığından görüşmeye ilişkin yapılan açıklama şöyle:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Sayın Donald Trump arasında bugün bir telefon görüşmesi gerçekleşmiştir.
Görüşmede, Brüksel’deki NATO zirvesinde ele alınan konuların takibinin önemine değinen iki lider Suriye’deki gelişmeler hakkında fikir teatisinde bulunmuşlardır.

Sayın Cumhurbaşkanımız, ABD Başkanı Sayın Trump ile Rusya Federasyonu Başkanı Sayın Vladimir Putin’in Helsinki’de yapacakları görüşmenin önemine işaretle, başarı dileklerini ifade etmişlerdir.

Görüşmede, Münbiç konusundaki ortak yol haritasının uygulanmasının, Suriye meselesinin çözümü için işbirliğine önemli bir katkı sağlayacağı vurgulanmıştır.

Türkiye-ABD arasındaki adli konulara da değinilen telefon görüşmesinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Trump, ikili işbirliğini her alanda daha da geliştirme kararlılıklarını teyit etmişlerdir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”  / DUVAR

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2018, 00:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.