HDP'ye operasyon: Beşiktaş ve Kağıthane ilçe başkanları gözaltına alındı

İstanbul'da sabah saatlerinde yapılan operasyonda HDP'nin Beşiktaş ve Kağıthane ilçe başkanları ve 8 kişi gözaltına alındı.

HDP'ye operasyon: Beşiktaş ve Kağıthane ilçe başkanları gözaltına alındı

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin'in, HDP'nin kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesi'nde dava açması sonrası İstanbul ve Ankara'da HDP'lilere dönük polis operasyonları yapıldı. Sabaha karşı yapılan ev baskınlarında çok sayıda Halkların Demokratik Partisi (HDP) yöneticisi ve İnsan Hakları Derneği (İHD) Eş Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında düzenlenen polis baskınında HDP'nin Beşiktaş ve Kağıthane ilçe eş başkanlarının da aralarında bulunduğu 10 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. 4 ilçede 15 ayrı adrese düzenlenen baskınlarda aralarında, Beşiktaş HDP Eş Başkanı ve Kağıthane HDP Eş Başkanlarının da bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı.

Ankara'da ise sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından hedef gösterilen İHD Eş Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan, HDP Ankara Kadın Meclisi Sözcüsü Zeyno Bayramoğlu, HDP eski il Eşbaşkanı Hüseyin Gevher, il yöneticisi Betül Koca, Eskişehir İl Başkanı Sükriye Ercan, HDP PM üyesi Ali Özkan, HDP il yönetim kurulu üyesi Bedriye Irmak, Çankaya ilçe Eşbaşkanı Ramazan Karakoç, Mamak İlçe Eşbaşkanı Mustafa Uğur Akkaya, Mamak ilçe yöneticisi Laleş Ekmen gözaltına alındı.  / DUVAR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER