HDP'den 'Dersim özeleştiri'si: Özür diliyoruz

31 Mart yerel seçimlerinde Dersim halkının tercihine saygı duyduklarını belirten HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Alican Önlü, “Yaşadığımız eksiklikleri ve yetersizlikleri görerek ve birçok yönüyle değerlendirip, sonuç çıkararak, Dersim kültürüne, doğasına ve insanına sahip çıkacağız” dedi.

HDP'den 'Dersim özeleştiri'si: Özür diliyoruz
Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Dersim Milletvekili ve Örgütlemeden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Alican Önlü, 31 Mart yerel seçim sonuçlarına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Önlü, “HDP’nin izlediği politika, başta halklarımız olmak üzere kadın, gençlik, emek güçleri ve tüm ötekiler için yeni bir toplumsal mücadele alanı açmıştır” dedi.

Dersim’deki yerel seçim sonuçlarına ilişkin de özeleştiri yapan Önlü, “Ancak Dersim geneline ilişkin ise özellikle Dersim’de kazanabilmek için dışımızdaki gelişmelerden kaynaklı, örgütlülüğümüze yönelik son yıllardaki yoğun saldırılar ve doğru seçim stratejimize doğru bir pratik öncülük yapamadığımız, çalışmalarda yetersiz kalmamızdan dolayı halkımızdan özür diliyoruz.”


‘ORTAK ZEMİN YAKALANMALI’

Halkın tercihine saygı duyduklarını söyleyen ve kazanan tüm adaylara başarılar dileyen Önlü, açıklamasına şöyle devam etti; “Dersim’de ortak çalışmanın zemini yaratmak, kayyum tahribatını ortadan kaldırmak demokrasi güçlerin olmazsa olmazı olmak zorundadır. Dersim halkının diline, kültürüne, doğasına sahip çıkarak kazandığımız belediyeleri halk ile birlikte yönetmeliyiz. Başta Dersim Devrimci Güç Birliği’nin kayyum gaspına son vererek kazandığı Akpazarı (Peri) Beldesi’nde kayyumun yarattığı tahribata son vermek, Dersim merkezde ve ilçelerde meclis üyelerimiz, kayyumun yarattığı tahribatların ortadan kaldırılmasının takipçisi olacaktır.”

Kesin olmayan resmi sonuçlara göre SMF destekli TKP adayı Fatih Mehmet Maçoğlu Dersim’de oyların yüzde 32,77’sini alırken, onu sırasıyla oyların yüzde 28,11’sini alan HDP eş başkan adayları Nurşat Yeşil ve Hıdır Demir ile yüzde 20,59 oranında oy elde eden CHP adayı Yusuf Kenan Aydın izledi. (DUVAR)

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2019, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.