'Hizbullah alarm seviyesini yükseltti'

Kuveyt medyası, İsrail'in Hizbullah'ın üst düzey yetkililerine yönelik suikast hazırlığı içinde olduğunu iddia etti. Hizbullah, alarm seviyesini yükseltti.

'Hizbullah alarm seviyesini yükseltti'
Kuveyt’in Al Rai gazetesi Hizbullah’ın olası bir saldırıya karşı alarm seviyesi yükselttiğini iddia etti.


Kuveyt Al Rai gazetesi, İsrail’den Hizbullah’a yönelik saldırı ve üst düzey yetkililere suikast girişiminde bulunulacağı iddiası ileri sürülürken, Hizbullah’ın olası bir saldırıya karşı alarm seviyesini yükselttiğini bildirdi.

Al Rai gazetesinin haberine göre, İsrail Hizbullah’ı ve Lübnan’ı vurmak için hazırlık yaparken, Hizbullah alarm seviyesini iki gün önce yükselterek saldırı ihtimaline karşılık askeri aldı. Gazetenin iddiasında ayrıca Hizbulllah’ın silah sevkiyatını da ellerinde yeterli silah bulunduğu gerekçesi ile durdurduğu yer aldı.

Hürriyet’te yer alan habere göre, gazete, kendi kaynaklarına dayandırdığı haberinde daha önce Lübnan Başbakanı Refik Hariri’ye yönelik olduğu gibi, Lübnan’da üst düzey politik şahsiyetlere yönelik suikast hazırlıklarında da bulunulduğunu ileri sürdü.

Geçtiğimiz hafta Hizbullah lideri Hasan Nasrallah Suudi Arabistan’ın Lübnan’a savaş ilan ettiğini belirterek, İsrail’i de Lübnan’a yönelik bir saldırı gerçekleştirmesi için çalıştığını açıklamıştı.

Başbakanlık koltuğundan istifa eden Refik Hariri’nin ise önümüzdeki günlerde Beyrut’a dönmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2017, 19:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER