Lavrov'dan PYD yanıtı: Detaylara girmem

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov Rusya, Türkiye ve İran Dışişleri Bakanları toplantısında Suriye Ulusal Diyalog Kongresi’ne Kürtlerin katılımı konusunun ele alındığını söyledi. "Detaylara girmem" diyen Lavrov, önerilerin liderlere sunulacağını ifade etti.

Lavrov'dan PYD yanıtı: Detaylara girmem
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif ile görüşen Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Astana sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.


Lavrov, Antalya’daki temaslarına ilişkin Twitter aracılığıyla video paylaştı. Lavrov, PYD’nin yeniden Soçi’ye davet edilmesine ilişkin soruya ise kesin bir yanıt vermedi.

Rusya, Türkiye ve İran’ın askeri yetkililerince de Suriye’deki gerilimi azaltmak amacıyla çalışmalar yürütüldüğünü kaydeden Lavrov, Genelkurmay başkanları arasında üçlü toplantı da yapılacağını açıkladı.

Hürriyet’te yer alan habere göre, BM Güvenlik Konseyi’nin (BMGK) 2254 sayılı kararı doğrultusunda Astana Süreci’nin nasıl devam edeceğine ilişkin görüşmeler yaptıklarını belirten Lavrov, şu açıklamada bulundu:
“Astana Süreci’nin nasıl güçlendirileceği konularında devlet başkanlarımızı bilgilendireceğiz. Rusya, Türkiye ve İran Dışişleri Bakanları toplantısında Suriye Ulusal Diyalog Kongresi’ne Kürtlerin katılımı konusu ele alındı. Detaylara giremem. Bizim önerilerimiz liderlerimizin bilgisine sunulacak, onlar karar verecek.”

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2017, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER