'İşe dönüş KHK'si üzerinde çalışılıyor'

Habertürk yazarı Sevilay Yılman, hükümetin, işe dönüş KHK'si üzerinde çalıştığını yazdı. Yılman, yürütülen soruşturma ve yargılamalarda 'FETÖ' irtibatı tespit edilemeyenlerin işe iade edileceğini belirtti.

'İşe dönüş KHK'si üzerinde çalışılıyor'
15 Temmuz sonrası KHK’lerle işlerinden olan binlerce kamu çalışanı, OHAL Komisyonu’ndan çıkacak kararları bekliyor. Ancak, komisyonun incelemelerini tamamlamasının yılları bulabileceği ifade ediliyor.

Habertürk yazarı Sevilay Yılman, ‘güvenilir kaynaklardan’ edindiğini belirttiği bilgi doğrultusunda, işe dönüş KHK’si üzerinde çalışıldığını yazdı.

Yılman’ın ‘Çözüm KHK’si için çalışmalar başladı’ başlıklı yazısı şöyle:

“Kaçıncı defadır yazıyorum KHK mağdurları konusunu bilmiyorum. Herhalde yirminci filan oluyordur bu yazım. Temennim sorunun bir an evvel çözülmesi ve benim de bir yirminci kez bu konuyu yazmak zorunda kalmamam. Öyle de olacak gibi görünüyor. Tabii kesinleşmiş bir şey olmadığı için temkinli olmak durumundayım, ama güvenilir kaynaklarımdan edindiğim bilgilere göre yeni bir KHK’yla ilgili çalışma var.

Yani FETÖ iltisaklı/irtibatlı olduğu iddiasıyla işini kaybeden ama sonrasında başvurduğu adli makamlardan takipsizlik alan veya yargılamasının neticesinde beraat edenlerin yeniden işe döndürülmesiyle ilgili bir çalışma.

Tabii şimdi biliyorum ki verdiğim bu kulis bilgisi üzerine gerek OHAL Komisyonu’na müracaat edip komisyonun kararını bekleyenlerden, gerekse KHK dışı olan sözleşmeli çalışanlardan binlerce soru gelecek.

Şimdiden söyleyeyim… Bu çalışmayla ilgili çok fazla bir ayrıntı yok bendenizde. Bana aktarılan bilgiye göre KHK ile işinden olmuş, ihraç edilmiş ancak takipsizlik ya da beraat kararı almış devlet memurlarının sorununun çözümü için yetkili makamlar uyarılmış ve bu sorunun ivedilikle çözümü için çaba sarf edilmesi istenmiş.

Çok dua ediyorum inanın ve yüreğimden gelerek ediyorum bu duaları. İnşallah yapılan bu çalışmalar sonuç verecek ve milyona yakın insanı ilgilendiren bu sorun kısa zamanda çözülecek. Çözülecek ve ben de artık bir yirminci kez bu konuyu yazmak zorunda kalmayacağım!”

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2018, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER