İYİ Parti milletvekili Tamer Akkal istifa etti!

İYİ Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal'dan istifa açıklaması: Bir Türk Milliyetçisi olarak PKK’nın siyasi uzantısı olan partinin birçok Büyükşehirde aday çıkarmayarak bu ittifaka destek olacağını açıklaması, daha önceden düşündüğüm İYİ Parti’den istifa kararımı bugün netleştirmeme sebep olmuştur.

İYİ Parti milletvekili Tamer Akkal istifa etti!
İYİ Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal partisinden istifa etti. Akkal istifası ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bu sürecin en başından beri karşı çıktığım; önce işbirliği denen ve sonra adı yine Millet İttifakı olarak değişen bu oluşum bizlerde tedavisi mümkün olmayan bir tahribat yaratmıştır. Bir Türk Milliyetçisi olarak PKK’nın siyasi uzantısı olan partinin birçok Büyükşehirde aday çıkarmayarak bu ittifaka destek olacağını açıklaması, daha önceden düşündüğüm İYİ Parti’den istifa kararımı bugün netleştirmeme sebep olmuştur. Böyle bir oluşumun içinde olmam bu saatten sonra mümkün değildir” dedi.

Akkal açıklamasında istifa gerekçeleri olarak ayrıca şunları sıraladı:

– Teşkilatlara sormadan, danışmadan ve istişare edilmeden ‘ben yaptım oldu’ mantığıyla kararlar alınması,

– Alınan kararların ahbap çavuş ilişkileri ile belirlenmesi,

– Bulunduğumuz İl ile ilgili Milletvekili, Belediye Başkanlığı ve Meclis Üyeliklerinin kimseye danışılmadan, ben ‘Manisa’yı sizden iyi bilirim’ söylemleri eşliğinde belirlenmesi,

– Ahde vefanın olmayışı,

– Parti içindeki anti demokratik uygulamalardır.

Üzülerek belirtiyorum ki gelinen bu noktada aynı sıkıntılı yönetim şeklinin burada da aynen devam ettiğini görmekte ve “o zaman biz niye eski partimizi terk ettik ve yeni bir parti kurduk” diye kendimizi sorgulamaktan alamıyoruz. (DUVAR)

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2019, 12:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER