İzmir Barosu hafta sonu genel kurul yapacak

İzmir 1. İdare Mahkemesi, İzmir Barosu'nun genel kurulunun ertelenmesine ilişkin açtığı yürütmeyi durdurma talebini kabul etti. İzmir Barosu Başkanı Özkan Yücel, genel kurulun hafta sonu yapılacağını duyurdu.

İzmir Barosu hafta sonu genel kurul yapacak

İzmir Barosu'nun, meslek kuruluşlarının genel kurullarının Covid- 19 salgını nedeniyle 1 Aralık 2020'ye kadar ertelenmesine ilişkin kararın yürütmesinin durdurulması istemi İzmir 1. İdare Mahkemesi tarafından haklı bulundu.

Mahkeme kararında şu ifadelere yer verdi:  “Davalı idarenin savunması ve ara karan cevabı alınıp ya da savunma ve ara kararına cevap verme süresi geçip yeni bir karar verilinceye kadar yürütmesinin durdurulmasına, 15/10/2020 tarihinde oybirliğiyle karar verildi.”

İZMİR BAROSU HAFTA SONU SEÇİME GİDİYOR

İzmir Barosu Başkanı Özkan Yücel de mahkeme kararının yerinde olduğunu ifade ederek genel kurulun 17-18 Ekim’de (hafta sonu) yapılacağını açıkladı.

'YARGIDAKİ İKİRCİKLİ YAPI KENDİNİ GÖSTERDİ'

Ankara Barosu’nun açtığı davada yürütmeyi durdurma talebininin reddedilmesini işaret ederek verilen farklı kararları değerlendiren Yücel’ şunları söyledi:

“Yargıdaki ikircikli yapı burada da kendini gösterdi. Baroların genel kurulunu yapmasına yönelik verilen kararlar doğru ve yerindedir. Bizler baro olarak bu anlayış ile mücadele ediyoruz.” (DUVAR)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER