Kabil'de iki saldırı: 4'ü gazeteci 21 ölü

Afganistan'ın başkenti Kabil'de üst üste iki bombalı saldırı düzenlendi. Gazeteci kılığında gelen ikinci saldırgan kamera içine yerleştirdiği bombayı medya mensuplarının arasında patlattı. 4 gazeteci yaşamını yitirdi.

Kabil'de iki saldırı: 4'ü gazeteci 21 ölü
Afganistan’ın başkenti Kabil’in diplomatik bölgesinde düzenlenen çifte bombalı intihar saldırısında, aralarında AFP foto muhabiri Shah Marai ve üç diğer gazetecenin de bulunduğu 21 kişi öldü ve 27 kişi de yaralandı.


Yerel medyanın haberlerine göre, bölge polisinden yapılan açıklamada, yerel saat ile 08:00’deki ilk saldırıdan yaklaşık 40 dakika sonra ikinci bir bombalı saldırı daha yapıldı.

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Necib Daniş, ikinci saldırının, görüntü çekmek için bölgeye toplanan gazetecilerin arasında yaşandığını ifade etti. Görgü tanıkları, gazeteci görünümlü ikinci saldırganın, kameraya yerleştirdiği bombayı, gazetecilerin arasında patlattığını söyledi.

Saldırıyı üstlenen olmadı; ancak, yere medya hnaberlerinde geçen şubat ayında aynı bölgede yapılan bombalı saldırıları IŞİD’in üstlendiği anımsatıldı. (DHA)

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2018, 22:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER