Karamallaoğlu: Hükümet sonbaharda baskın seçim yapacak

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, "Bu sene sonunda seçim olma ihtimali hala güçlü. Erken seçim demiyorum. Hükümet erken seçime gitmeyecek, baskın seçim yapacak" dedi.

Karamallaoğlu: Hükümet sonbaharda baskın seçim yapacak
Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, partisinin Yenimahalle Belediyesi Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda düzenlenen Ankara İl Divanında yaptığı konuşmada, gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
MEMUR ZAMMI TEKLİFİNE ELEŞTİRİ

Adalete güvenin yüzde 16’lara düştüğünü hatırlatan Karamollaoğlu, hükümetin memur ve emekliye verdiği 3+3 zam teklifini de eleştirdi.

Sadece ülkede değil, bölgede ve bütün dünyada huzurun ve barışın tesisini sağlayacak olan tek anlayışın “milli görüş” anlayışı olduğunu öne süren Karamollaoğlu, şöyle devam etti:

“Sizler de mesuliyet altındasınız. Yakında seçime gitme ihtimali var. Bu sene sonunda seçim olma ihtimali hala güçlü. Erken seçim demiyorum. Hükümet erken seçime gitmeyecek, baskın seçim yapacak. ‘Kimse hazırlanamadan gidelim ki vatandaşın gönlünü tekrar kazanalım. Vatandaşı bir endişeye sevk edelim, bak falancalar gelirse bu ülke mahvolur.’ Ekim sonu, kasım ortasında seçim olabilir. Şimdiden seçime hazırlıklı olmak mecburiyetindeyiz.”

‘BUNU SADACE BEN SÖYLEMİYORUM’

Karamollaoğlu, bu seçimde en etkili partinin Saadet Partisi olacağını ileri sürerek, şunları ifade etti: “Bunu sadece ben söylemiyorum. Ya da dar bir kadro ‘elbette siz böyle düşüneceksiniz’ demiyor. Bizim dışımızdaki insanlar gelip, kendileri bunu ifade ediyor. Şu anda sadece muhalefette bulunan partiler değil, iktidarda bulunan partinin en az yarısı bir arayışın içinde. Sayın Cumhurbaşkanı durduk yere sahaya inmedi. İlçe teşkilatlarına kadar müdahale etmek istiyor. Eğer Cumhurbaşkanımız mahalle teşkilatlarıyla ilgilenmeye başlarsa hapı yuttuk. O zaman dış politikamızın, ekonomimizin düzelme imkanı bütünüyle ortadan kalkar.”

Karamollaoğlu, metal yorgunluğunun sadece AK Parti ilçe teşkilatlarında değil, AK Parti’nin kendisinde olduğunu ve artık meselelere çözüm üretemediğini iddia etti. / Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2017, 15:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER