Kars'ta Ayhan Bilgen'e destek yürüyüşü

Kars'ta gözaltına alınan Ayhan Bilgen için destek yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüşe HDP milletvekilleri de katıldı. Kars Belediye Eş Başkanı Şevîn Alaca da avukatların Ayhan Bilgen'le görüştüğünü belirterek "Sağlık durumu ve morali gayet iyi. Kars halkına selamlarını ve sevgilerini iletti" dedi.

Kars'ta Ayhan Bilgen'e destek yürüyüşü

Kars’ta HDP’li milletvekillerinin de aralarında bulunduğu grup dün gözaltına alınan Belediye Başkanı Ayhan Bilgen’e destek yürüyüşü düzenledi.

HDP Muş milletvekilleri Şevin Coşkun ve Gülüstan Kılıç Koçyiğit, HDP Iğdır Milletvekili Habib Eksik, HDP Ağrı Milletvekili Abdullah Koç, HDP Van Milletvekili Murat Sarısaç, Kars Belediye Başkan Yardımcısı Şevin Alaca ve Karslılar, Bilgen’in gözaltına alınmasına tepki göstermek amacıyla parti binası önünde bir araya geldi.

Kazım Karabekir Caddesi’nden yürüyüşe geçen grup, Faikbey ve GAMP caddeleri üzerinden Kars Belediyesi önüne geldi. Burada “Ayhan başkan yalnız değildir” sloganı atan grup, daha sonra Karadağ Caddesi üzerinden HDP binasına geçti. HDP’li Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen, dün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, 2014’teki Kobane eylemlerine ilişkin soruşturması kapsamında gözaltına alınmış ve uçakla soruşturmanın yürütüldüğü Ankara’ya gönderilmişti. / DUVAR

Kars Belediye Başkanı Şevîn Alaca da avukatların Ayhan Bilgen’le görüştüğünü belirterek “Sağlık durumu ve morali gayet iyi. Kars halkına selamlarını ve sevgilerini iletti” diye mesaj attı. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER