Kılıçdaroğlu: CHP belediyelerinde asgari ücret 4500 lira olacak

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın asgari ücret açıklamasının ardından partisinin yönetiminde olduğu belediyelerde çalışanlara verilecek en düşük ücretin 4 bin 500 TL olacağını duyurdu.

Kılıçdaroğlu: CHP belediyelerinde asgari ücret 4500 lira olacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun akşam saatlerinde sosyal medya hesaplarından yaptığı videolu paylaşımların bugünkü konusu 'belediyelerde uygulanan asgari ücret' oldu.  

Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından “Bu gece size bir haberim var” notuyla paylaştığı videoda, CHP’li belediyelerde çalışanlara ödenecek en düşük ücretin 4 bin 500 TL olacağını duyurdu.

CHP lideri Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Sevgili halkım bugün Merkez Bankası şahsın emriyle akla, mantığa sığmayan kararlara yeniden imza attı. Bakın biz 128 milyar dolar konusu halkımıza söyleyince bu sorumsuz Saray avaneleri pankart indirme derdindeydi. En büyük dertleri çevirdikleri alavere, dalavereleri kimse bilmesin, kimse duymasın. Açıkça arka kapıdan dolar sattılar. Birilerini çok ama çok zengin ettiler, halkımızı da açlık sınırına indirdiler. Siz de şahitsiniz, bugün Merkez Bankası Türk lirasına değer kaybettirmeye devam ediyor, sonra da kasasında olmayan para ile müdahale ettiğini söylüyor, böyle bir akıl tutulması. Erdoğan’ın durumu zaten ortada, bir ekonomik intihar treninin lokomotifi olmuş durumda.

'AÇLIĞI ALGIYLA YÖNETEMEZSİNİZ'

Bakın bu rezaletler dünyada ilk kez yaşanmıyor. Mesela TÜİK rakamlarla oynuyor ya, bu geçmişte Yunanistan’da da yapıldı. Avaneler gitsin bir baksınlar bu rakamlarla oynayanların sonu nice oldu. Ey avaneler, ey şüreka açlığı algı ile yönetemezsiniz, karnı aç insanları algı ile doyuramazsınız. Artık kendinize geliniz. Bu intihar yolculuğunda bu trenden en yakın durakta inin, benden size tavsiye. Aklı başında herkes inmeye başladı siz de inin. Kendinizi bile bile bu kötülüğe alet etmeyin. Erdoğan kendisi imza atsın bütün bunlara, bu akıl dışı ekonomi kararlara. Zaten onun kararları. Ayrıca Saray ve şürekasının yarattığı yıkımın üzerine; kurmaylarımla birlikte bu gece yoğun çalıştım. Kararımızı bildirerek geceyi kapatmak istiyorum. CHP belediyelerinde yani sosyal demokrat belediyelerde en düşük ücret, yani asgari ücret 4 bin 500 lira olacaktır. Milletimize hayırlı olsun. Ayrıca belediyelerimizle bu hafta sonu Kayseri’de buluşup Kara Kış Fonu’nu konuşacağız. Biz kuracağız o fonu biz. Yalnız değilsin sevgili halkım, yanınızdayız. Bu felaketi birlikte omuz omuza atlatacağız. Müsterih olun Allah’ın izniyle kurtulacağız bunlardan. Geliyor gelmekte olan.”  / DUVAR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER