Kılıçdaroğlu: Sandıkta bütün seçmenlerle ittifak yapıyoruz

Kemal Kılıçdaroğlu, tüm CHP'li belediyelerde asgari ücretin 2200 lira olduğunu belirterek, 31 Mart'ta kazanacakları yeni belediyelerde de aradaki ücret farkını vererek, 1 Nisan itibariyle asgari ücreti bu seviyeye çıkartacaklarını söyledi. Zaman zaman kendilerine ittifak eleştirisi getirildiğini de söyleyen Kılıçdaroğlu "Sandıkta bütün seçmenlerle ittifak yapıyoruz" dedi.

Kılıçdaroğlu: Sandıkta bütün seçmenlerle ittifak yapıyoruz
CHP’nin İzmir adayları, bugün düzenlenen etkinlikle kamuoyuna tanıtıldı. Toplantıda konuşma yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tüm salona, “397 yılla yargılandı ama diz çökmedi” dediği Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu alkışlattı.


İzmir’de 31 Mart’ta CHP’nin adayı Tunç Soyer olmuştu.

Konuşmasında, Cumhur İttifakı’nın AK Partili Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci’yi eleştiren Kılıçdaroğlu “İthal bir belediye başkanıyla İzmir yönetilemez. İzmir’i yönetecek kişinin İzmir’in tarihi dokusuna sahip çıkması lazım” dedi.

Hükümetin tanzim satışıyla ilgili değerlendirme yaparken de İzmir örneğini veren CHP lideri, “Şimdi tanzim satış mağazaları diyorlar, onlar 1970’lerde kaldı. Bu sorunu çözmek istiyorsanız gelip Aziz Kocaoğlu’ndan ders alacaksınız. Son 10 yılda kooperatif artışı yüzde 161, kooperatiflerde çalışan sayısı yüzde 616, ciro artışı yüzde 658, üreticiye aktarılan para 825 milyon lira. Türkiye’de tarım gerilerken İzmir’de tarımın ortalama büyümesi yüzde 7,5. Tanzim satış öyle milleti kuyruklarda bekleterek olmza, İzmir’de olduğu gibi kapısına götüreceksin” bilgisini verdi ve ekledi:

“İzmir’e Aziz Kocaoğlu büyük hizmetler yaptı. 397 yıl hapisle yargılandı ama diz çökmedi, boyun eğmedi. Hayatını İzmir’e adadı. Hiçbir belediye başkanının yapmadığı projelerin altına imza attı. Aziz Kocaoğlu sadece bir belediye başkanı değil, inançlı ve kararlı bir mücadele insanıdır. 12 maddelik yerel yönetimler için belge hazırladık. Bütün 12 maddeler Aziz Kocaoğlu’nun hayata geçirdiği maddelerdir.

Türkiye’nin gündeminde kentsel dönüşüm var. İstanbul’a, Ankara’ya bakın, tam bir beceriksizlik. Aynı şeyi Aziz Kocaoğlu da hayata geçirdi. Şu garanti verildi, ‘Sizin garantiniz İzmir Büyükşehir Belediyesidir’ denildi. Aynı şeyi yeni belediye başkanı da yürütecek.”

İttifaklarla ilgili de konuşan Kılıçdaroğlu “Bizi zaman zaman eleştiriyorlar; şununla, bununla ittifak yaptınız. Sandıkta bütün seçmenlerle ittifak yapıyoruz” ifadesini kullandı. (DUVAR)

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2019, 22:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER