Meral Akşener: Aday olmayacağım

Meral, Akşener, İYİ Parti kurultayında genel başkanlığa aday olmayacağını açıkladı. Akşener, "Aday olacak arkadaşlarıma başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı. Akşener'in aday olmasını istediklerini belirten İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, "Aday olması noktasında İYİ Parti ailesi olarak sonuna kadar mücadele vereceğiz" dedi.

Meral Akşener: Aday olmayacağım
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçimli olağanüstü kurultayda aday olmayacağını açıkladı. Akşener, “Kurultayda aday olmayacağım, aday olacak arkadaşlarıma başarılar diliyorum” dedi.

İYİ Parti’nin Afyonkarahisar’da yapılan çalıştayının ardından Genel Başkanı Meral Akşener, tüzükteki yetkisini kullanarak olağanüstü kurultay kararı aldı.

Daha sonra Twitter hesabından açıklama yapan Meral Akşener, “Parti tüzüğümüzün şahsıma tanıdığı yetki çerçevesinde seçimli kurultay kararı almış bulunuyorum. Kurultayda aday olmayacağım, aday olacak arkadaşlarıma başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

AYDIN: AKŞENER’İN ADAY OLMASI İÇİN MÜCADELE VERECEĞİZ

Akşener’in kararının ardından Twitter hesabından açıklama yapan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, şunları kaydetti:

“Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener her ne kadar aday olmayacağına dair bir tweet atmış olsa da biz kendisinin aday olması noktasında İYİ Parti ailesi olarak sonuna kadar mücadele vereceğiz. Türkiye’nin ve Türk siyasetinin kendisine ihtiyacı var.”

Aydın, Meral Akşener’in aday olmayacağını açıklamasından önce telefonla Habertürk Televizyonu’nun yayınına katıldı.

Aydın, “Biz liderimizin arkasındayız. Kendisini sonuna kadar destekliyoruz. İYİ Parti bir yerde kendi küllerinden yeniden doğacak. Aday olmayı düşünen kimse yok. Cesaret edebilecek biri olduğunu düşünmüyorum” diye konuştu. (DUVAR)

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2018, 17:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER