Meral Akşener ile Ahmet Davutoğlu görüştü

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu ile görüşen İYİ Parti lideri Akşener, “Bizi yönetenler ayağını denk alsın. Bu iş bilmez cahil cehaletiyle övünen bu arkadaşları, oylarınızla göndereceğiz" dedi.

Meral Akşener ile Ahmet Davutoğlu görüştü

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin genel merkezinde Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’nu ağırladı.

Ahmet Davutoğlu, dolardaki sert yükselişin ardından başlattığı görüşmeler kapsamında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile bir araya geldi.

Yaklaşık 1 saat süren görüşmelerinin ardından iki başkan ortak basın açıklaması gerçekleştirildi.

İlk olarak söz alan Ahmet Davutoğlu, “Bu dış mihraklar kimler?” diye sorarak şunları kaydetti:

“Erdoğan'ın 'Kurtuluş Savaşı' açıklamasını dinledim. Buradan kendisine çağrıda bulunuyorum. Elinizde tüm istihbarat verileri var. Bankacılık sektörüne dair bilgiler, giriş çıkışlar hepsi var. Çıkın açıklayın. Bu dış mihraklar kimler? Elinde Türk Lirası olanlar kaygılı. TL değiş tokuş edilmekten de çıktı. Servetleri büyüyen bir grup ve elindeki TL değer kaybeden diğer grupta. Kurtuluş Savaşı Türk Lirası’na değer kazandırırdı, kayıp değil. İktidar Türk varlıklarını ucuzlatıyor. 70'li yıllarda olduğu gibi Türkiye ödeme krizine girerse yeterli döviz stoku yoksa 70 sente muhtaç kalma riskimiz var. Önce iktidara karşı Kurtuluş Savaşı vermek gerek. Bütün bu duruma yol açmış faktörlerin farkındayız. Türkiye sahipsiz değil. Onlar arasından istişare var. 28 Şubat zamanında olduğu gibi otoriter bir rejim kurulması tehlikesi altındayız. Buradan vatandaşlarımıza sesleniyorum, toplantı ve gösteri yapmak anayasal haktır bu hak kullanılabilir ama hiçbir provokasyona gelmeden, hukuki olarak süreçleri tamamlanmamış kontrolsüz kitle gösterilerinden uzak durmaya çağırıyorum.”

'KAOSU ÇIKARAN PAKETLENİR'

Akşener ise açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

“Ben ekleyeceğim sadece şu var. Aynı şeyi 3. kez yapıyorsanız bu hatadır. Ekonominin bu durumu iktidarın tercihi. İstiklal Savaşı seçimi kazanmaya yönelik aba altından sopa göstermeye yönelikse kaosu çıkaran yönetemez o da paketlenir. Bizi yönetenler ayağını denk alsın. 'Milli paramız' diyorlar. Hani yerli ve milli ya bunlar. İtibar israfla değil, paranın gücüyle olur. Eğitimle, sanayi ile olur. Ekolojiye yaptığınız yatırımla olur. Öğrencilerim arıyor. Akıllı mantıklı olsun. Bu ülkenin kaynakları yüksek. Bu iş bilmez cahil cehaletiyle övünen bu arkadaşları, sandıkta oylarınızla göndereceğiz. Bu ucube sistemden kurtulacağız. Milletimize düşen oylarını kullanmaktır. Bu sandık eninde sonunda gelecek. Bu arkadaşlar aynı İstanbul'da, Ankara'da, Adana'da, Antalya'da, Hatay'da olduğu gibi 'atta'ya gidecekler.”

Ahmet Davutoğlu dün CHP Genel Merkezi'nde Kılıçdaroğlu ile görüşmüş. İkili yaptıkları ortak basın açıklamasıyla erken seçim çağrısı yapmıştı. / DUVAR

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2021, 11:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER