Mersin belediye başkanı MHP'den istifa etti

MHP'nin büyükşehir için Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna'yı aday göstermesi üzerine Mersin Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz partisinden istifa etti.

Mersin belediye başkanı MHP'den istifa etti
MHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, partisinden istifa etti.  Kocamaz, bugün düzenlediği basın toplantısıyla istifa gerekçeleri hakkında açıklamalarda bulundu.


Toplantıda siyasi hayatıyla ilgili detaylı bilgiler veren Kocamaz, MHP içinde zaman zaman önünün kesilmeye çalışıldığını öne sürdü. Kocamaz, geride kalan dönemlerde istifaya sürüklenmeye çalışıldığını söyledi.

Partisinden istifa eden Burhanettin Kocamaz’a MHP’den tepki geldi. MHP’den yapılan yazılı açıklamada, “Partimizden aday gösterilmediği için istifa etti. Belediye başkanlığından da istifa etmelidir” denildi

Konuşmasında 2014 sürecine de vurgu yapan Kocamaz, MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Hamit Tuna’ya eleştirilerde bulundu.

Kocamaz şu açıklamada bulundu: “Daha önce partiden gönderilmeye zorlanan birçok kişiden sonra sıranın bize geldiğini ve bu tür anlayışlarla daha fazla yol yürüyemeyeceğimi gördüğüm ve bize güvenenlerin bugüne kadar gönül ve yol arkadaşlığı yapan arkadaşlarımızın Mersin adına taleplerini yerine getirmesi konusunda özellikle MHP çatısı altında hizmet üretmenin ortadan kalktığı ve adeta çek git denildiği bir dönemde rahmetli Başbuğ’a olan sadakatimi ve ülkücü fikir ve düşüncelerimi saklı tutmak üzere, hayatımın en zor kararını veriyor ve 50 yıllık içinde bulunduğum MHP’den istifa ediyorum.”

Kocamaz, 1994 yılında MHP’den Toroslar Belediye Başkanı seçilmiş ve 4 dönem Toroslar Belediye Başkanlığı’nın ardından 2014 yılında Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olmuştu. (DUVAR)

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2018, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER