Millet İttifakı'nın belediye başkanları İzmir'de buluştu

İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi’nin 6. gününde Millet İttifakı belediye başkanları İzmir’de buluştu. Tunç Soyer, “Kongre, bize yol göstericilik yapacak son derece zengin verilerle sonlanacak” dedi.

Millet İttifakı'nın belediye başkanları İzmir'de buluştu

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin “Yeniliğe Davet” başlığıyla düzenlediği İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi’nin altıncı gününde Millet İttifakı belediye başkanları İzmir’de buluştu.

Kültürpark’taki İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde toplanan başkanlar kongre çalışmalarını değerlendirdi, geleceğin dirençli şehirlerinde yerel iktisadi kalkınma modellerini tartıştı.

EDİRNE'DEN ARDAHAN'A İL VE İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARI KATILDI

Buluşmaya Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Bilecik Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan katıldı.

Foruma Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Edirne, Eskişehir, Erzincan, Gaziantep, Giresun, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mersin, Muğla, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Samsun, Tokat, Trabzon, Tunceli, Yalova, Yozgat, Zonguldak illerindeki ilçe belediye başkanları da katılım gösterdi.

'KONGRE PUSULA OLACAK'

İşçiler, çiftçiler, sanayici, tüccar ve esnafların 100 yıl önceki gibi büyük özgüveni ve umudu taşıdıklarını söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Bu memleketin kılcallarından hayallerin ve özlemlerin ortaya dökülmesi aslında bu memlekette siyaset yapan herkes için çok kıymetli. Hele ki yerel yöneticiler için. Bittikten sonra bütün bu toplantıların kararlarını karar alınma sürecinde tutanakları bütün bunları sizlere ulaştıracağız. İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi, sonuç itibariyle bize adeta bir pusula görevi icra edecek, yol göstericilik yapacak son derece zengin verilerle sonlanmış olacak. Farklılıklarla zenginleşen adeta bir toplumsal sözleşmeye dönen çok zengin verimli kongreyi yarın itibariyle tamamlıyoruz” dedi.

'BULUŞMAYI KIYMETLİ BULUYORUZ'

Kongreden çıkacak kararların takipçisi olacaklarını söyleyen Soyer, “Gördük ki Altılı Masa'nın liderlerinin geleceğe dair çizikleri ufukla, bu aşağıda kılcallardan gelen taleplerle ortaya konan talepler çok örtüşüyor. Takipçisi olmamız çok mümkün olacak. Bu toplantı, gerçekten bu kongrenin takipçiliğinin, sizin çalışmalarınıza yön vermesini diliyoruz. Sizlerin de alacağı kararlarda, projelerde, uygulamalarda size ilham verecek, katkı sunacak bir veri tabanı olsun istedik. Buluşmayı kıymetli buluyoruz. Yapacağınız katkıların, değerlendirmelerin de kongre çıktısı olarak kongre dokümanına dahil edileceğini söylemek istiyorum” ifadelerini kullandı.

TORUN: HUKUKA, ADALETE, AHLAKA VE VİCDANA SAHİP ÇIKACAĞIZ

Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun da yerel kalkınmayı hayata geçirmek için çalışmaları tamamladıklarını belirterek belediyelerin etkili hizmeti için gelirlerini artıracaklarını söyledi. Torun şu ifadeleri kullandı: “Siyasi iktidarın kötü yönetimi ülkemizde çok derin yaralar açtı. Bu yaraları kapatmak için tarihi bir görev üstleniyorsunuz. Sizler ülkemizin dört bir yanındaki belediye başkanlarımız olarak yardıma koştunuz. İktidarın veremediği hizmetleri halkımıza ulaştırdınız. İyi ki varsınız. İyi ki CHP'nin, Millet İttifakı'nın belediye başkanları var. 2019'dan bu yana tüm olumsuzluklara rağmen eğer Türkiye'de sosyal felaket yaşanmadıysa bu Millet İttifakı belediyeleri sayesindedir. Ülkemiz için artık çok önemli bir dönüm noktasındayız. Türkiye için hayallerimizi gerçekleştirmek için tek bir şeye ihtiyacımız var. Çocuklarımızın geleceği için bu seçimi mutlaka kazanmak zorundayız. Cumhuriyetin ruhuna, ülkemize sahip çıkacağız. Hukuka, adalete, ahlaka ve vicdana sahip çıkacağız” dedi. (DUVAR)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER