Yeniden Refah’ta karar son gece değişti

Yeniden Refah Partisi’nde Cumhur İttifak’ına katılım kararı açıklamadan önceki geceye kadar olumluydu. Partide yapılan son istişareler sonucu karar olumsuza döndü.

Yeniden Refah’ta karar son gece değişti

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, merakla beklenen Cumhur İttifakı’na katılım kararını açıkladı. AK Parti’den gelen teklifi reddeden ve Cumhur İttifakı’na katılmama kararı alan Yeniden Refah lideri Erbakan cumhurbaşkanlığı adaylığı için Yüksek Seçim Kurulu’na başvurdu.

Edinilen bilgiye göre bir haftadır ittifak teklifini partinin kurmayları ve il başkanları ile istişare eden Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan’ın ittifaka katılım konusundaki tutumu açıklamadan bir önceki gece olan 19 Mart’ta değişti. İttifaka katılım konusunda olumlu kanısı olan Erbakan’ın bu konudaki fikri olumsuza döndü. Bunda parti içerisinde yapılan son istişarelerin etkili olduğu öğrenildi.

Öte yandan öğlen saatlerinde kamuoyuna Cumhur İttifakı’na katılım konusunda ret kararını açıklayan Yeniden Refah Partisi’nin sabah saatlerinde kesinleşen olumsuz kararını AK Partili kurmaylara ilettiği belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER