Muharrem İnce: Bekle diyenleri yanlış buluyorum

CHP'li Muharrem İnce, kurultay için "Bekle" önerilerini yanlış bulduğunu söyledi. İnce, "Ben kendime koltuk aramıyorum ki. Türkiye'ye umut arıyoruz. Ben bekleyeyim de… Türkiye bekliyor mu? CHP bu noktadan silkinebilir" dedi.

Muharrem İnce: Bekle diyenleri yanlış buluyorum
Muharrem İnce, CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel ile birlikte Sözcü gazetesinin ziyaret etti.


‘KENDİME KOLTUK ARAMIYORUM’

Taylan Büyükşahin’in haberine göre, Muharrem İnce hemen meydanlara geri dönülmesi gerektiğini söyledi. İnce, “Bana şunu diyenlere çok üzülüyorum: ‘Bekle yerel yönetim seçimlerini, nasıl olsa başarısız olacak bu yönetim. Bekle top ayağına gelsin’. Bunu çok yanlış buluyorum. Ben kendime koltuk aramıyorum ki. Türkiye’ye umut arıyoruz. Ben bekleyeyim de… Türkiye bekliyor mu? CHP bu noktadan silkinebilir” dedi.

‘CHP’NİN HEMEN KAMPANYAYA BAŞLAMASI LAZIM’

“Cumhurbaşkanlığı seçiminin 5 yıl olduğuna inanmıyorum” diyen İnce, “5 yıl sürmeyecek. Ben şunu yapacağım, hazırım buna. 4 Mayıs’ta nasıl bir kampanyaya başladıysam, 50 günde bir kampanya yaptıysam, bu kampanyayı hemen başlatması lazım CHP’nin. Hiç beklemeden” ifadelerini kullandı.

‘GEL BU İŞİ KAVGASIZ GÜRÜLTÜSÜZ DEVRET’

CHP’nin kurultaya gitmesi gerektiğini söyleyen İnce, partide yenilenme olmadığı takdirde kayıp yaşanacağını söyledi. İnce, “Gel bu işi kavgasız, gürültüsüz kurultaya taşıyıp devret bu işi, sen de onursal genel başkan ol. Söyledim bunu, saklım gizlim yok” dedi.

‘CHP DEĞİŞMEZSE YEREL YÖNETİMLERDE SIFIR ÇEKER’

31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlere hemen hazırlanılması gerektiğini kaydeden İnce, “CHP bu değişimi gerçekleştiremezse yerel yönetimlerde sıfır çeker. İstanbul’da 4 tane belediye kalır. Bu değişimi gerçekleştirmemiz lazım. Yerel yönetimlerin tümünü kaybedebiliriz” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2018, 11:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER