Muharrem İnce'den noterli taahhüt: Seçilemezsem kurultaya giderim

Muharrem İnce, tüm delegeleri kurultay için notere davet ederken kendisinin de notere giderek önümüzdeki seçimler için taahhüt vereceğini açıkladı.

Muharrem İnce'den noterli taahhüt: Seçilemezsem kurultaya giderim
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, "Sabah 10.00’da bütün delegelerimizi Olağanüstü Kurultayın toplanması için Notere davet ediyorum" dedi.


İnce, kendisinin de 11.30'da notere giderek genel başkan seçilmesi durumunda önümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçiminde seçilemezse kurultay toplayacağını taahhüt edeceğini ilan etti.

Muharrem İnce, dün Halk TV'de soruları yanıtladı.

İnce'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyleydi:

"Hepimiz seçimin ikinci tura kalacağını düşünüyorduk. 'YSK bizi rahatsız edecek bir karar aldı mı' diye sorduğumda olmadığını söylediler. Avukatları oraya çağırmanın anlamı yoktu. 16 Nisan'da olduğu gibi bir şey yapılmadı." 

"Sandıklardan gelen bilgileri bana değil, partiye gelir. Seçim ikinci tura kaldığını söylüyor ve ben ondan duyuyorum. Benim açıklayacak bir şey yok. Milletin önüne nasıl çıkayım. CHP'den sağlıklı sonuçlar gelmiyordu. Yerlerde mi sürünseydi parti?"

"Milletvekilleri imza verenlerin peşinde. Bunu değiştireceğiz." 

"Delegelere yapılan teklifleri gösteririm sayın Genel Başkan'a isterse.  Ben yakın bir tehlike görüyorum. Önümüzde yerel seçim var, belediyelerin yarısını kaybediyoruz." 

"Kadın delegelerimize sesleniyorum, kendi anayasasına uymayan bir CHP var." 

"CHP'nin ruhunu yenilgi teslim almış. Bu kurultay gerçekleşirse, Eylül'de yeniden kurultay olacak. Sandıktan kim çıkarsa o aday olacak. AKP'nin tüzüğü ile CHP'nin tüzüğü aynı."

'TÜRKİYE'NİN KADERİ BİN 250 DELEGENİN ELİNDE'

"Koltuk derdinde değilim. Türkiye'nin kaderi 1250 arkadaşımızın elindedir. 1250 arkadaşıma söylüyorum, sakın Kılıçdaroğlu'nu, İnce 'yi dinlemeyin." 

"Ben aday olarak neden açıklama yapayım ki? Başında genel başkan ve yardımcıları var, neden ben yapayım. Çatışma olacaksa haklı zeminde olmalıdır. Korkmam ben çatışmadan." 

"188 bin ıslak imzalı tutanak olacak, oyunuz çalınmış o zaman sokağa çağırırsın insanları."

'KILIÇDAROĞLU KOLTUKTAN AYRILMALIDIR'

"Sayın Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adayı olacak mı? 5 yıl sonra bence aday olmayacak. O zaman koltuktan ayrılmalıdır. Ben genel başkan olursam "Cumhurbaşkanı adayı olacak mıyım?" Aday adayı olacağım. Üyelerin önüne sandık koyacağız.

'SOKAK MÜCADELESİ'

"Sandıkta oyumuzu çalıyorlar hikayesi sona ermelidir. Yeni bir durumu daha söyleyeyim. Yeni seçilen milletvekili arkadaşlara söylüyorum, parlamento bitmiştir. Sokak mücadelesidir. Değişen duruma göre tüzüğünü demokratikleştirmelidir."

"CHP yönetimi güvenoyunu kaybetmiştir. Ben 10 gündür hiçbir yerde konuşmadım. İmza nasıl geri çekilir? Hepsini takip edeceğiz. Çekildi nereye gitti, oraya bakacağız."

'SÖZDE AÇIKLAMA'

"59 il başkanı sözde açıklama yapıyor. Orada 36-37 il başkanı var."

"Özgür Özel milletvekili olduğu şehirde 18 delegenin 18'i imza vermiş. Ama Özgür Özel, "Kurultaya gerek yok " diyor."

"Örgüt karar vermiş. Bu kurultay olacak, olmalı. Cumhuriyet tarihinde bir ilk delegelerin bu kadar imza toplaması. (DUVAR)

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2018, 17:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER